حمل و نقل تاثیر بی‌بدیلی در توسعه اقتصادی کشور دارد
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: حمل و نقل تاثیر بی‌بدیلی در توسعه اقتصادی کشور دارد.

علی عابدزاده در نشست خبری حاشیه دومین نمایشگاه صنعت حمل و نقل هوایی گفت: حمل و نقل تاثیر بی‌بدیلی در توسعه اقتصادی کشور دارد که امیدواریم در بخش هوایی رسالت خود را در توسعه به عمل و اجرا برساند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور ادامه داد: به منظور دستیابی به اهداف سازمان یکی از کارهایی که در چند سال اخیر انجام دادیم استفاده و بهره مندی از تجربیات موفق دنیا بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این مطلب که شرایط ایران به دلیل تحریم با شرایط برخی از کشورهای همسایه تفاوت‌هایی دارد که باید آنها را موردتوجه قرار داد، افزود: همان طور که در قراردادهای ابتدایی با سه شرکت هواپیما ساز بوئینگ، ایرباس و ATR قید شده، این شرکت‌ها فاینانس تعدادی از هواپیماها را اجرایی می‌کنند و ایران ایر نیز برای نهایی کردن فاینانس خود در بخش‌های دیگر اقدامات خود را ادامه خواهد داد.

عابدزاده با بیان این‌که سازمان هواپیمایی نظارت خود را در فعالیت شرکت‌های هواپیمایی اعمال می کند افزود: ما در طول این مدت از یک سو افزایش سرمایه شرکت‌های هواپیمایی را پیگیری کرده‌ایم و از سوی دیگر با ابلاغ دستورالعمل حقوق مسافر سطح خدمات را بهبود بخشیده‌ایم به طوری که در سال قبل تعداد مسافران خطوط هوایی ایران از رشد ۱۹ درصدی برخوردار بوده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: البته این تمام ظرفیت ما نیست و باید با استفاده از بهترین شرایط اوضاع را برای رشد و توسعه, شاخص‌های کیفی صنعت هوایی را بهبود ببخشیم.

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه پاسخ شما در برابر تصمیم آمریکایی ها چیست؟ گفت: ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید و حتی پیش از آن تلاش زیادی برای توقف فروش هواپیما به ایران داشته، اما تاکنون نه تنها این اتفاق نیفتاده که حتی مذاکرات ما ادامه داشته و هفته قبل نیز نمایندگان بوئینگ در ایران حضور یافتند.

 
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.