رئیس سازمان هواپیمایی کشوری:
توسعه فرودگاه امام نباید فدای مناطق آزاد و ویژه شهر فرودگاهی شود
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: توسعه فرودگاه امام خمینی(ره) نسبت به توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شرکت شهر فرودگاهی اولویت دارد و نبايد در برنامه ريزي ها اين اولويت ها ناديده گرفته شود.

علی عابدزاده در آئین معارفه شهرام آدم نژاد مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: توسعه فرودگاه امام خمینی نباید فدای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی این شرکت شود، اتفاقی که باعث شد فرودگاه پیام در حال حاضر در این زمینه مشکلات زیادی داشته باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: توسعه فرودگاه پیام یکی از اولویت های ما بود اما با توسعه منطقه ویژه اقتصادی در فرودگاه پیام، آنطور كه بايد اهداف بايسته اي كه مد نظر بود تامين نشد.

وی تاکید کرد: توسعه فرودگاه امام و کسب رضایتمندی مسافران از اولویت های مهم ما در صنعت هوانوردی است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در این بخش دو مشکل بزرگ داشتیم، افزود: این دو مشکل، توسعه فرودگاه امام (ره) و تجدید نظر در ساختارهای ایران ایر بود که دولت و وزات راه به تجدید ساختارهای هما توجه ویژه کرده و با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره جدید، توسعه فرودگاه امام خمینی نیز با سرعت بیشتری ادامه خواهد داشت.

عابدزاده افزود: تا 2 الی 3 سال پیش شرکت‌های هواپیمایی مشکلات زیادی داشتند و بدهی ایرلاین‌ها به شرکت فرودگاه‌ها و شرکت نفت بسیار زیاد بود؛ شرکت‌ها برای پرداخت هزینه‌های جاری خود توانایی نداشتند، اما امروز با کمتر شدن مشکلاتشان، بدهی آنها در حال پرداخت است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شرایط مالی شرکت‌های هواپیمایی امروز متفاوت شده و تحولی بزرگ در فرودگاه‌ها، سازمان هواپیمایی و صنعت حمل ‌و نقل هوایی به وجود آمده و شرکت ها از توانمندی بالایی برخوردار شده اند.

به گفته وی، رشد جابه‌جایی مسافر در فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی، اتفاق مناسبی است و باید این روند ادامه یابد و فضای کسب و کار در این حوزه حمل ونقل هوایی باید توسعه پیدا کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: توسعه فرودگاه امام (ره) باید به‌ سرعت انجام و بخش عملیات پرواز، ارائه خدمات مسافری و ارتقای کیفیت خدمات در این حوزه بسیار ضروری است تا رضایت مردم بیش از پیش عملی شود.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.