برگزاري جلسه هم انديشي ارتقاء ايمني پروازها
سرپرست دفتر عمليات پرواز سازمان هواپيمايي کشوري از تشکيل جلسه هم انديشي بهره برداري از هواپيماهاي بوئينگMD80 با معاونان عملياتي و مديران فني شرکت هاي هواپيمايي خبرداد.

مجيد اخلاقي اظهارداشت: با توجه به تعداد نسبتا بالاي هواپيماي بوئينگ MD80  در كشور و جابه جايي بيش از 30 درصد مسافران در طول سالهاي اخير توسط اين نوع هواپيماها، جلسه اي با هدف بررسي و تحليل روشهاي مختلف عملياتي به منظور استمرار و ارتقا ايمني پروازهاي هواپيماي بوئينگ MD به خصوص در ايام پر ترافيك چون ايام عيد برگزار شد.

وي افزود: در اين جلسه مواردي از جمله تداوم و افزايش آموزش خلبانان در دستگاههاي شبيه ساز پرواز به خصوص مواقع اضطراري، بررسي اطلاعات پروازي براي تمامي پروازهاي اين نوع هواپيماها و انجام اصلاحات مورد نياز و بررسي شرايط اقليمي فرودگاههاي مبدا و مقصد مسيرهاي پروازي هر شركت توسط معاونت عمليات شركت و اعلام تعداد حداكثر مسافر و بار مجاز با توجه به محاسبات مورد تاييد كارخانه سازنده مورد توافق نهايي قرار گرفت.

سرپرست دفتر عمليات پرواز سازمان هواپيمايي كشوري در پايان گفت: مقرر شد معاونت هاي عملياتي با توجه به كارايي موتور هواپيما، در صورت لزوم نسبت به تغيير ساعات پروازي يا حذف و يا استفاده از هواپيماهاي جايگزين براي برخي مسيرها با توجه به شرايط محيطي اقدام كنند.

 

 
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.