پياده سازي طرح ناوبري هوايي مبتني بر سامانه هاي ماهواره اي
مدير کل دفتر نظارت بر عمليات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري از پياده سازي طرح ناوبري هوايي بر مبناي سامانه هاي ماهواره اي خبرداد.

محمد سعيد شرفي اظهارداشت: در جلسه اي كه با حضور نمایندگان شرکت های هواپیمایی، ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت دفاع، شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران برگزار شد خروجي مطالعات فاز یک طراحی فصای کشور با اولویت TMA تهران مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

وي افزود: در این جلسه ضمن تشریح الزامات و ابعاد پروژه باز طراحی فضای کشور از منظر ارتقای ایمنی و بهره وری در صنعت هوانوردی، کاهش آثار آلاینده های زیست محیطی و افزایش ظرفیت ارائه خدمات به پروازهای داخلی و پروازهای عبوری از فضای کشور بر ضرورت اقدام همگاني توسط تمام ذینفعان صنعت هوانوردی اعم از شرکت های هواپیمایی، نیروهای نظامی بهره بردار از فضای کشور، شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری تاكيد شد.

شرفي تصريح كرد: با اجرایی شدن این طرح که مبتنی بر پیاده سازی رویکرد ناوبری بر مبنای سامانه های جهانی است پیاده سازی رویکرد ناوبری بر مبنای سامانه های ماهواره ای امکان پذیر خواهد بود.

گفتني است؛ در این جلسه مدیر کل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و مدیر عامل شرکت مشاور بین المللی به تشریح اقدامات و نتایج حاصله تا این مرحله پرداختند.

لازم به ذکر است اجرای فاز نخست این پروژه در نوامبر سال 2018 عملیاتی خواهد شد.


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.