تشکيل جلسه هماهنگي کميته قضايي بررسي سانحه در سازمان هواپيمايي کشوري
همزمان با بررسي هاي فني و تخصصي و تشکيل کميته بررسي سانحه هواپيماي ATR شرکت هواپيمايي آسمان، به دستور دادستان کل کشور جلسه هماهنگي قضايي به رياست معاون قضايي دادستان کل کشور و رئيس کميته قضايي بررسي سانحه در محل سازمان هواپيمايي کشوري تشکيل شد.

علي عابدزاده رئيس سازمان هواپيمايي كشوري بيان كرد: در اين جلسه كه با حضور مقامات قضائي، مشاور و نماينده تام الاختيار وزير راه و شهرسازي در شوراي حفظ حقوق بيت المال، مديران عامل و مسئولان برخي شركت هاي هواپيمايي و مسئولان بررسي سانحه هوايي برگزار شد آخرين وضعيت اقدامات صورت گرفته براي تجسس و نجات و بررسي سانحه تشريح شد و موارد در دست كار در خصوص حفظ حقوق مردم در صنعت حمل و نقل هوايي و مشكلات اين صنعت كه در جلسات متعدد قبلي بين مديران صنعت هواپيمايي كشوري و معاون قضايي دادستان كل كشور مورد رسيدگي قرار گرفته بود طرح و بررسي و نتيجه آخرين اقدامات مرور شد.

معاون محترم قضايي دادستان كل كشور پس از جمع بندي مباحث مطروحه، لزوم توجه جدي به رفع مشكلات مردم و صنعت در بخش حمل و نقل هوايي را ضروري دانسته و اهتمام دستگاه قضايي در خصوص حل و فصل مشكلات و همكاري همه جانبه براي ارائه خدمات شايسته به مردم و اقتصاد كشور در حوزه حمل و نقل هوايي را يادآور شدند.

به گفته رئيس سازمان هواپيمايي كشوري جناب آقاي حشمتي معاون قضائي دادستان كل كشور در ارتباط با سانحه اخير بر موراد زير تاكيد نمودند:

  •  سازمان هواپيمايي كشوري مرجع ملي براي بررسي اين سانحه است و بررسي هاي تخصصي و فني توسط سازمان هواپيمايي كشوري انجام شود.
  •  اطلاع رساني لازم به صورت رسمي از سازمان و از طريق رسانه رسمي انجام خواهد شد. گمانه زني افراد غير مسئول در رسانه ها و به خصوص فضاي مجازي و ارائه تحليل هاي غير موثق و معتبر موجب تشويش اذهان عمومي است و از طرف دستگاه قضايي قابل پيگرد خواهد بود.
  • سازمان هواپيمايي كشوري گزارشات و تحليل لازم در خصوص توسعه صنعت و تامين ناوگان مناسب براي كشور تهيه و به عنوان مرجع متولي صنعت حمل و نقل هوايي ارائه كند.هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.