اجراي طرح نوروزي بازرسي ميداني دفتر عمليات پرواز سازمان هواپيمايي کشوري
سرپرست دفتر عمليات پرواز سازمان هواپيمايي کشوري از اجراي طرح نوروزي بازرسي ميداني از هواپيماها خبرداد.

مجيد اخلاقي اظهارداشت: با توجه به افزايش سفرهاي هاي نوروزي در ايام نوروز، بازرسي هاي ميداني از هواپيماهاي شركت هاي هواپيمايي با جديت و شدت بيشتري پيگيري خواهد شد.

وي افزود: مطابق با اين طرح 12 تيم بازرسي، متشكل از بازرسان با تجربه و آموزش ديده سازمان هواپيمايي كشوري از تاريخ 27 اسفندماه 96 تا 15 فروردين 97 در 4 فرودگاه پر تردد در كشور از جمله فرودگاههاي مهرآباد، امام خميني (ره)، مشهد (مقدس) و كيش مستقر خواهند شد و در اين مدت نسبت به انجام بيش از 220 مورد بازرسي از هواپيماهايي كه آماده به خدمت هستند، اقدام خواهند كرد.

اخلاقي تصريح كرد: براي تعيين تعداد بازرسي ها از هر شركت، از يك متد علمي و بين المللي استفاده شده كه در اين روش تعداد هواپيماهاي فعال هر شركت و ضريب نگراني ايمني هر شركت لحاظ شده است.

سرپرست دفتر عمليات پرواز سازمان هواپيمايي كشوري خاطرنشان كرد: عواملي چون تعداد و نوع اشكالات شركت در مميزي ها و بازرسي هاي قبلي، گزارشات خرابي مربوطه وسايل پرنده شركت ها، تنوع و سن ناوگان و برخي عوامل ديگر در تعيين ضريب نگراني ايمني نقش داشته اند و اين بازرسي ها به تناسب ظرفيت شركت ها و تعداد ناوگان شان متفاوت خواهد بود.

وي گفت: مطابق مقررات، سازمان هواپيمايي كشوري به منظور حفظ و ارتقا ايمني و سلامت پروازها موظف به اعمال اقدامات بازدارنده و تمهيدات كنترلي از قبيل توقف عمليات پروازي تا رفع عيب يا زمين گيري هواپيماهايي كه داراي ريسك ايمني جدي تشخيص داده خواهند شد، مي باشد.

اخلاقي تاكيد كرد: بازرسان سازمان در اين خصوص با جديت و بدون هيچ اغماضي نسبت به انجام وظايف خود اقدام خواهند كرد.

                                                                                           
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.