برنامه ريزي آگاهانه تنها راه بلامنازع توسعه صنعت حمل ونقل هوايي
قائم مقام سازمان هواپيمايي کشوري گفت: برنامه ريزي آگاهانه تنها راه بلامنازع توسعه صنعت حمل ونقل هوايي است.

آرش خدايي در كارگاه آموزشي تجزيه و تحليل داده هاي آماري هوانوردي كه با حضور يكي از مدرسان ايكائو برپا شده است، به تشريح وضعيت صنعت حمل ونقل هوايي پرداخت و اظهارداشت: اين صنعت هم اكنون از تامين نيازهاي اوليه عبور كرده و به مرحله اي گام نهاده كه نيازمند برنامه ريزي هاي اگاهانه است.

وي با تاكيد بر اين نكته كه، امروزه دغدغه اصلي صنعت ما صرفا ايمني نيست بلكه چالش اصلي ظرفيت سازي است، افزود: در بازار آزاد امروز حمل و نقل هوايي، ديگر نمي توان برنامه ها را به صورت دستوري اجرايي كرد بلكه تحقق اهداف مستلزم پياده سازي مدلهاي درست جهاني است.

خدايي با تاكيد بر ضرورت استفاده از مدل جمع آوري آمار تصريح كرد: وجود تاخيرات در صنعت حمل ونقل هوايي ناخوشايند است اما از ديد سياستگذاران اين امر نشان دهنده توجه زياد مردم به حمل و نقل هوايي است برهمين اساس جدي گرفتن اين صنعت به عنوان يك مدل حمل و نقلي و ضرورت پاسخگويي از اهميت ويژه اي برخوردار است.

وي ادامه داد: در حال حاضر بازار و تقاضاي انباشته در كشور وجود دارد اما با وجود اين تقاضاي انباشته نبايد به گونه اي برنامه ريزي شود كه مسافر را روي زمين بماند و پروازها با تاخير طولاني مواجه شود بلكه لازم است از ظرفيت ها حداكثر استفاده صورت گيرد و چنانچه نيازمنديها، سرويس ها و توانمنديها به حد كافي با هم منطبق شوند مشتري و ايرلاين هر دو منتفع خواهند شد.

قائم مقام سازمان هواپيمايي كشوري افزود: امروزه اطلاعات سفر را هرچند مي شود از سامانه هاي مبتني بر IT بدست آورد اما همواره بايد يك مدلي براي جمع آوري، توزيع و تحليل آمار و  اطلاعات وجود داشته باشد و پس از توسعه بر روي بستر IT پياده سازي شود.

وي گفت: اين مدل بايد روش، دستورالعمل و الزاماتي براي جمع آوري، تحليل و گزارش دهي اطلاعات داشته باشد و سپس از اطلاعات مذكور براي تسهيل كار، راستي آزمايي و يا تكميل اطلاعات بهره گيريم.


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.