مراسم بزرگداشت سالروز آزاد سازي خرمشهر برگزار شد
مراسم بزرگداشت حماسه سوم خرداد سالروز آزاد سازي خرمشهر صبح امروز در دانشگاه صنعت هواپيمايي کشور با حضور علي عابدزاده رئيس سازمان هواپيمايي کشوري، سردار غلامرضا جلالي رئيس سازمان پدافند غير عامل و سردار علي فضلي فرمانده دانشگاه امام حسين عليه السلام به همت حوزه مقاومت بسيج سازمان هواپيمايي کشوري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري، در اين مراسم سردار غلامرضا جلالی رئیس پدافند غیر عامل با گرامی داشت یاد شهدا گفت: روز سوم خرداد از ایام الله است و بر ما واجب است این روز را بزرگ بدانیم.

وی ادامه داد: سوم خرداد نماد مقاومت، ایستادگی و پیروزی در برابر دشمن است و اینکه به یک نماد تبدیل شده و باید به نسل جوان بگوئیم چه شده و چه رشادت هایی صورت گرفته است، سوم خرداد می‌تواند به حفظ تمامیت و استقلال کشور کمک کند.

سردار جلالی گفت: آمریکایی‌ها فکر می کردند با رفتن مستشاران نظامی شرایط بعد از انقلاب کشور ضعیف شده است؛ بنابراین صدام را تجهیز کردند و با نگاه به جنگ شش روزه و ضعف قوای نظامی پنداشتند که می‌توانند ایران را اشغال کنند.

رئیس پدافند غیرعامل ادامه داد: صدام وقتی با مقاومت ملت ایران روبرو شد، حرف از آتش بس و تصرف سرزمین های اشغالی می زد و بنی صدر که در سه عملیات شکست خورده بود می گفت جنگ به بن بست رسیده پس سعی کرد این شکست را به اختلافات داخلی در تهران تبدیل کند اما امام خمینی(ره) معتقد بود که جنگ بن بست ندارد.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل در ادامه به عملیات های مشترک سپاه و ارتش و آزادی خرمشهر اشاره کرد و افزود: با تدبیر امام خمینی(ره) روی پای خود ایستاده‌ایم و با اتحاد خرمشهر آزاد شد و امام فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی افزود: اعتماد مردم به امام خمینی(ره) موجب اجماع و یک دلی مردم شد و جنگ را که یک تهدید بود به یک فرصت بزرگ و یک دانشگاه انسان ساز تبدیل کرد.

سردار جلالی با تاکید براینکه خرمشهر نماد پیروزی و ایستادگی است، گفت: بعد از جنگ تحمیلی آن مقاومت ها و رشادت ها یک بازدارندگی برای کشور ایجاد کرد و با درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی در جنگ های اطراف کشور مانند حمله آمریکا به عراق و افغانستان و داعش توانستیم سربلند بیرون آمده و پیروز واقعی این بحران‌ها باشیم.

وی با بيان اينكه آمریکا و اروپایی‌ها از طریق مذاکره و تحریم می‌خواهند یک دوگانگی امنیت و اقتصاد را ایجاد و کشور را دچار بحران کنند افزود: سوم خرداد به ما آموخت که از جنگ نترسیم، اما این به معنای آن نیست که ما جنگ طلب هستیم، بلکه ملت ما از کسی نمی ترسد.

در ادامه اين مراسم علي عابدزاده رئيس سازمان هواپيمايي كشوري نيز به ايراد سخنراني پرداخت و با بيان اينكه كه خرمشهر نماد مقاومت، ايثار و پيروزي است افزود: با آزادسازي خرمشهر تمام نقشه هاي ابرقدرتها نقش بر آب شد.

وي افزود: حدود 40 سال است كه صنعت حمل و نقل هوايي با تحريم مواجه و بيش از ساير صنايع محروم شده است اما كشور ما با تكيه بر نبوغ، تلاش و ايثار توانست از پس تحريم ها برآيد به گونه اي كه امروز امريكايي ها اقرار مي كنند ايران علي رغم تمام فشارها اين صنعت را سرپا نگه داشته اند.

عابدزاده با بيان اينكه وظيفه ما خيلي سنگين است بايد رسالت خود را مثل گذشته ادامه دهيم، تصريح كرد: امروز از همه زمان ها آماده تر هستيم، توان دانش و تخصص ما از گذشته بيشتر شده است بنابراين مردم از ما توقع دارند و بايد به نيازهاي مردم لبيك بگوييم و با همدلي، همفكري و وحدت كلمه اين مسير سخت را طي كنيم.

در ادامه اين مراسم سردار علي فضلي فرمانده دانشگاه امام حسین علیه السلام كه در زمان آزادسازي خرمشهر يكي از فرماندهان عمليات بوده نيز چگونگي عمليات آزادسازي خرمشهر را تشريح كرد و گفت: پشتيبان رزمندگان در پيروزي ها خدا بود و اخلاص و ايمان فرزندان جان بر كف اين ملت در پناه باري تعالي توانستند پيروز ميدان باشند.


First First First First


هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.