به مناسبت سي امين سالروز فاجعه سقوط هواپيماي مسافري ايران توسط ناو آمريکا
سازمان هواپيمايي کشوري در بيانيه اي به مناسبت 12 تير سالروز فاجعه سقوط هواپيماي مسافري ياد و خاطره شهداي فاجعه تروريستي حمله ناو آمريکايي به هواپيماي مسافربري ايران را گرامي مي دارد.

پرواز 655 هواپیمایی ایران ایر به مقصد دوبی در یاد و خاطره مردم ایران ثبت شده است 30 سال پیش در روز 12 تیرماه سال 1367 پرواز شماره 655 از بندرعباس به مقصد دوبی با 15 دقیقه تأخیر به راه افتاد اما دقايقي پس از پرواز از سوی ناو وینسنس متعلق به نیروی دریایی ارتش امریکا هدف موشک قرار گرفت و در ارتفاع 12 هزار پایی منهدم شد و متاسفانه همه 290 مسافر آن به فهرست قربانيان جنايتهاي استكبار جهاني افزوده شدند و يكي از فجيع‌ترين جنايات غيرانساني رقم زده شد. با شهادت تمامي مسافران اين پرواز اعم از مرد و زن و کودک، نوجوان و کهنسال غمی بزرگ بر دل های ايرانيان نهاده و روح ملت ايران و مردم بيدار جهان از اين حركت ظالمانه آزرده شد.

دوازده تيرماه يادآور يكی از تلخ‌ترين و در عين حال عبرت آموز ترين خاطرات مردم ايران از عدم پايبندي آمريكا به اصول مسلم انساني و بين المللي در صنعت هواپيمايي و درعين حال يكی از آشكارترين موارد نقض حقوق بشر از سوی دولت آمريكا بود پروازي كه آوازه هاي دروغين تصميم گيران و حاكمان آمريكايي را در  پيوندشان با دموكراسي و آزادي به افكار عمومي جهان نشان داد تا جايي كه افكار  و استدلالهاي بي محتواي آنها در توجيه و انحراف از اين جنايات بزرگ كارساز نيست.

ضمن ابراز تاسف عمیق از اين واقعه دردناك به روح پرفتوح ايشان درود می فرستيم و از درگاه خداوند متعال براي درگذشتگان علو درجات و رحمت الهي مسئلت داريم.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.