تأکيد عابدزاده بر بکارگيري ظرفيت هاي کارگروه تخصصي عمليات پرواز
رييس سازمان هواپيمايي کشوري طي نشستي مشترک با اعضاي کارگروه تخصصي عمليات پرواز بر اهميت بهره گيري و اجراي بروندادهاي فکري اين کارگروه تأکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري چهلمين جلسه كارگروه تخصصي عمليات پرواز سازمان هواپيمايي كشوري با حضور رئیس سازمان و معاونت استاندارد پرواز برگزار شد. در اين جلسه عابدزاده ضمن قدرداني از زحمات اين كارگروه در طول سال هاي اخير، مصوبات اين كارگروه به عنوان رويه هاي علمي و تخصصي در بدنه صنعت هوانوردي را لازم و افزود: كارگروه تخصصي عمليات پرواز طي سال هاي اخير با بهره گيري از نخبگان صنعت هوانوردي، توانسته است در جهت رسيدن به الگوي مناسب براي حركت در مسير توسعه صنعت قدم هاي موثري را بردارد . رئيس سازمان هواپيمايي كشوري پس از ترسيم راهبرد و فعاليت هاي مهم اين كارگروه در سال جاري، موضوعاتی چون نظارت، بازبيني، بروز رساني و بومي سازي قوانين و مقررات, برنامه ريزي به منظور برون سپاري برخي از وظايف سازمان ، تشكيل زيرگروه هاي تخصصي آموزش، ايمني و اقتصاد ، بررسي نظارت و كنترل كيفي خدمات فرودگاهي ، بررسي ايجاد مدیریت واحد در عملیات اجرایی صنعت هوانوردی ، پیشنهاد روش های تسهیل و تضمین سرمایه گذاری در صنعت هوانوردی ، ایجاد و تقویت اتحادیه ها ، تشکل ها ، اصناف و مراكز آموزش تخصصی ، ساماندهي مديريت عمليات هوانوردي در فصل زمستان ، توسعه و ارتقاء فرهنگ عمومی در رابطه با نحوه تعامل با مسائل و موضوعات هواپیمایی ، تدوين راهكارهاي حمايت از حقوق مسافر ، هم افزایی برای اجرای قابلیت های تکنولوژی های نو در عرصه هوانوردی مانندRNAV1-PBN , LVO و توسعه هوانوردي عمومي را از مهم ترين مأموريت هاي اين كارگروه برشمرد. معاون وزير راه و شهرسازي با اشاره به تخصص، مديريت، درايت، انگيزه و تجربه متخصصين حاضر در اين كار گروه، ايجاد هم افزايي بين اين كارگروه و بخش هاي مختلف سازمان هواپيمايي كشوري در جهت رفع چالش هاي احتمالي صنعت و بهره برداران، متصديان حمل و نقل، ارائه دهندگان خدمات، شركت فرودگاه هاي كشور و ديگر بخش هاي صنعت هوانوردي را از ضرورت ها و نیاز های صنعت حمل و نقل دانست. وي با برشمردن تحولات سازمان هواپيمايي كشوري در سال هاي اخير، تصريح كرد: نتايج مثبتي كه امروز بدنه صنعت هوايي در حال منتفع شدن از آن است، در نتيجه بهره گيري از ديدگاه فرايندي، فعاليت هاي مطالعاتي و عدم سياست زدگي تصميم هاي اتخاذ شده بوده است. گفتني است در اين جلسه گزارشي از عملكرد كارگروه تخصصي عمليات پرواز در بروندادهاي علمي و مطالعاتي ارائه شد.




هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.