خط مشي ايمني هوانوردي ابلاغ شد
مديرکل دفتر تضمين کيفيت و ايمني سازمان هواپيمايي کشوري از ابلاغ خط مشي ايمني هوانوردي خبر داد.

جواد محمد پور گفت: سازمان هواپيمايي كشوري به عنوان نهاد حاكميتي متعهد به تدوين و اجراي برنامه جامع ايمني هوانوردي كشور براي حفظ و ارتقا‌ء ايمني صنعت هوانوردي در كشور است، در اين راستا رياست سازمان بعنوان مسئول اجرايي برنامه نسبت به تببين خط مشي‌ ايمني، كه جزء اولين گامهاي تدوين برنامه جامع ايمني است، اقدام و آن را به تصويب شوراي عالي ايمني  هوانوردی رساند.

وي افزود: اين خط‌مشي مبتني بر آخرين دستاوردها در مديريت ايمني بوده و تمامي الزامات ذكر‌شده در استانداردها و مستندات ايكائو نيز در آن لحاظ شده‌است.

محمد پور، اتخاذ رويكردهاي مبتني بر استخراج داده و عملكرد به منظور نظارت برصنعت هوانوري و توسعه مقررات ايمني، ترويج فرهنگ ايمني سازماني مثبت و روش‌‌هاي صحيح اجرايي ايمني در صنعت هوانوردي بر‌اساس اصول مديريت ايمني، تشويق به جمع آوري، تحليل و تبادل اطلاعات ايمني ميان ارائه دهندگان خدمات هوانوردي و سازمان‌هاي مرتبط جهت بهره برداري اطلاعات صرفا در راستاي اهداف مديريت ايمني، حمايت از فرايندهاي گزارش‌گيري داوطلبانه با رعايت اصول محرمانه‌بودن گزارش‌دهنده و با هدف ترويج گزارش‌دهنده و با هدف ترويج گزارش‌دهي برخي از نكات قابل‌توجه در اين سند به شمار مي رود.

مديركل دفتر تضمين كيفيت و ايمني سازمان هواپيمايي كشوري  گفت: رعایت محتوای خط مشی، اطمینان می‌دهد سیستم مدیریت ایمنی در مسیر اصلی خود قرار داشته و این موضوع سازمان هواپیمایی کشوری را قادر می‌سازد تا صنعت هوانوردی رو به پیشرفت و متغیر را راهبری و مدیریت كند.

وي افزود: از تمام فعالان و ذينفعان صنعت هوانوردي انتظار ميرود خط‌مشي ايمني را درك كرده و در راستاي آن گام بردارند به همين جهت متن خط‌مشي ايمني صنعت هوانوردي براي اطلاع منتشر مي شود تا عموم افراد از سياستهاي كلي سازمان هواپيمايي در جهت افزايش ايمني هوانوردي آگاهي پيدا كرده و در اجراي هرچه بهتر برنامه جامع ايمني صنعت هوانوردي با سازمان همكاري كنند.

دریافت فایلهنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.