اولين پرواز عمليات اعزام زائران حج تمتع، فرودگاه امام خميني (ره) را به مقصد عربستان ترک کرد
مراسم بدرقه اولين گروه زائران حج 97 با حضور حجت‌الاسلام سيدعلي قاضي‌عسکر نماينده ولي‌فقيه در امور حج و زيارت، علي عابدزاده رئيس سازمان هواپيمايي کشوري، شهرام آدم نژاد مديرعامل شرکت شهر فرودگاهي و حميدمحمدي رئيس سازمان حج و زيارت بامداد امروز 27 تيرماه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم آدم‌نژاد مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) اظهار داشت: امسال سعی کردیم سفر معنوی حج را در فرودگاه امام(ره) انجام دهیم بر همین اساس تمامی فرآیند پرواز با همکاری نهادهای مختلف برنامه ریزی شد تا نظم و آرامش مسافران فراهم شود.

وی با بیان اینکه از مرحله ورود تا بازرسی و نظارت از مسیر عادی جدا شده و برای هر فرایند یک مسؤول دیده شده است افزود: با همکاری ایران ایر و دستگاه های امنیتی و نظامی کارشناس مستندسازی مستقر کردیم تا مشکلات شناسایی و برای رفع آن برنامه ریزی کنیم.

آدم نژاد با اشاره به اینکه سالن ویژه برای جانبازان پیش بینی شده است تصریح کرد: آغاز به کار یک ترمینال نیازمند هماهنگی زیادی است به همین دلیل ما نخواستیم ناهماهنگی و آزمایش یک ترمینال با زائران حج صورت گیرد. البته در این ترمینال که برای حجاج پیش بینی شده همه پروازها کاملا مجزاست و تقریبا یک سوم پروازها از این فرودگاه خواهد بود.

برگزاری عملیات حج در 19 ایستگاه پروازی

در ادامه اسفندیاری قائم مقام شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با بیان اینکه امسال عملیات حج در 19 ایستگاه پروازی کشور صورت می‌گیرد گفت: عملیات حج برکت کار ما به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای اعزام 85 هزار زائر خانه خدا از اسفندماه آغاز شد خاطر نشان کرد: جلسات متعددی به منظور برقراری نظم برگزار شد و با توجه به اینکه سال گذشته با یک سال تأخیر پروازهای حج صورت گرفت برخی امکانات فراهم نشده بود اما امسال سعی کردیم تمامی مشکلات را هموار کنیم.

برخی تأخیرهای پرواز حجاج از عهده ما خارج است

عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوري گفت: اين سفر سفر معنوي است و تمامي مسئولان و دست اندركاران فرودگاهي و ارگان هاي مستقر سعي كرده اند تا حتي الامكان سرويس دهي مناسبي را به زائران عزيز ارائه كنند.

وي افزود: در تمامي جلسات مقدماتي در سازمان و هم در اين فرصت تاكيد مي كنم اولويت اصلي سازمان هواپيمايي كشوري ايمني و بي خطري پروازهاست و مرحله بعد كه آنهم از اهميت بالايي برخوردار است سرويس دهي مناسب است.

عابدزاده تصريح كرد: به دلايلي از جمله ترافيك پروازها در دو فرودگاه جده و مدينه كه عهده دار كليه پروازها هستند و ديگري وضعيت جوي موجبات تاخير پروازها چه آن پروازهايي كه از اراده ما خارج و چه پروازهايي كه مسئوليتش به عهده ماست را شاهد باشيم كه اميدواريم با همت بيشتر همكاران و صبر و شكيبايي و سعه صدر شما مشكلات به حداقل برسد.

لزوم عدم همراه داشتن مواد مخدر و داروهای ممنوعه

سپس سردار مهری رئیس فرودگاه های کشور با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم که با هماهنگی عربستان صورت گرفت اعلام داروهای ممنوعه بود گفت: ما تمهیداتی اندیشیدیم که از زائران صیانت کنیم بر همین اساس فرماندهان ما نکات مهم را به زائران متذکر می‌شوند.

وی با اشاره به اهمیت عدم به همراه داشتن داروهای غیرمجاز و مواد مخدر افزود: در صورت کشف مواد مخدر از زائران آنها امکان ادامه سفر ندارند که این امر برابر قانون صورت می گیرد. همچنین زائران نباید امانتی از افرادی که نمی‌شناسند قبول کنند چرا که در صورت بروز مشکل آنها مجرم شناخته می‌شوند.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.