درخواست رئيس کميسيون عمران مجلس ازآخوندي؛
راه براي خريد هواپيماهاي دست دوم تسهيل شود
رئيس کميسيون عمران مجلس از وزير راه و شهرسازي درخواست کرد تا براي عبور از شرايط سخت تحريم از مديران شجاع و توانمند در بخش حمل و نقل استفاده کند.

محمدرضا رضایی کوچی در مراسم استقبال از ورود ۵ فروند ATR جدید به ناوگان هما با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به همراه ایرلاین های خصوصی صنعت هوانوردی کشور را سر پا نگه داشته اند، گفت: ایران ایر جایگاه ویژه ای در صنعت هوانوردی ایران از گذشته دارد و از یک طرف به عنوان وظیفه حاکمیتی خود خدمات مناسبی به مناطق محروم ارائه می دهد و از سوی دیگر به عنوان نقش توسعه گری توانسته تکنولوژی جدید را وارد این صنعت کند.

وی با اشاره به ظرفیت بالای هما در بخش صنعت تعمیرات تصریح کرد: این شرکت توانست در شرایط سخت تحریم و فضای اقتصادی کشور ۵ فروند هواپیمایجدید به ناوگان اضافه کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: شرایط سیاسی- اقتصادی کشور به دلیل تحریم ها بسیار سخت و در تمام پس از انقلاب بی سابقه بوده است و صنعت هوانوردی نیز مسلما از این تحریم ها، زیان خواهد دید. من از همه دستگاه ها می خواهم در ثبتسفارش ارز با ما همکاری کنند.

نماینده مردم جهرم در مجلس از وزارت راه و شهرسازی درخواست کرد با توجه به محدودیت صندلی هواپیماها و در مقابل بالابودن تقاضای سفر هوایی، سفرهای برون شهری را مدیریت کرده و مسیرهایی که زیر ۵ ساعت زمان می برد به سایر شقوق حمل و نقل منتقل شده و ناوگان هوایی به سفرهای بالای ۲۰ ساعت اختصاص یابد.

وی افزود: در خواست دیگر من از وزارت راه و شهرسازی این است که با توجه به شرایط سخت تحریمی، مقررات و آئین نامه نوسازی و حمل و نقل هوایی را که در حال حاضر با محدودیت روبروست، تسهیل کرده تا ایرلاین ها بتوانند هواپیماهای دست دوم خریداری کنند.

رضایی کوچی از وزیر راه و شهرسازی درخواست کرد تا برای عبور از شرایط سخت تحریم از مدیران شجاع و لایق و توانمند در بخش حمل و نقل استفاده کند.

به گفته این نماینده مجلس، هما در حال حاضر نزدیک به ۱۰ هزار نیروی کار مستقیم و غیر مستقیم دارد که برای اداره بهتر شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی، این شرکت باید هواپیماهای بیشتری خریداری کند. کمیسیون عمران نیز از این اقدام حمایت خواهد کرد.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.