وزير راه و شهرسازي در مراسم استقبال از ورود ۵ فروند ATR جديد:
بايد آينده اي پر از اميد فراروي مردم قرار دهيم
وزير راه و شهرسازي گفت: ما بايد آينده اي پر از اميد فراروي مردم قرار دهيم.

عباس آخوندی در مراسم استقبال از پنج فروند هواپیمای ATR۷۲-۶۰۰ تازه‌وارد هما با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران اظهار داشت: ما با شخصی با فرهنگ قماربازی که هر روز قمار جدیدی، آغاز و جهان را با فضای جدیدی مواجه می‌کند و عدم قطعیت شدیدی به جهان تحمیل کرده، روبرو هستیم.

وی ادامه داد: در این شرایط نوع عملکرد ما مهم است و باید آینده‌ای پر از امید را فراروی مردم ایران قرار دهیم تا دچار این حرکت‌های آمریکا نشویم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: من از روز نخست امضای برجام، نظرم این بود که بدون فوت وقت، از قرارداد برجام دفاع کنیم و با کشورهای متعهد به برجام، همکاری‌ها را ادامه دهیم تا ایران در موقعیت بلاتکلیف قرار نگیرد؛ الان بر من ثابت شده باید زودتر این کار را انجام می‌دادیم.

آخوندی تصریح کرد: کسانی که قبلاً تنش ایجاد می‌کردند، الان پوستین قانون بر تن کرده‌ و مدعی شده‌اند، درحالی‌که باید پاسخگو باشند. آنهایی که پشتیبان مؤسسات مالی بودند و باعث شدند پول مردم حیف و میل شود، حالا آمده‌اند در صف مدعیان و پشتیبانان مردم قرار گرفته‌اند.

وی اظهار داشت: ما برای ایران می‌جنگیم، ما ایران و مردم آن را دوست داریم و آنچه در توان داریم برای ملت انجام می‌دهیم؛ به هیچ‌وجه یک لحظه درنگ نمی‌کنیم و پای منافع ایران می‌ایستیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ورود هواپیماهای جدید به ناوگان ایران‌ایر گفت: این اتفاق نشانه‌ای از تدبیر و اقدام مثبت از سوی اتحادیه اروپا بود و امیدواریم بتوانیم در این شرایط سخت که آمریکا در دنیا منزوی شده، با همکاری سایر کشورها همچون هند، ترکیه، چین، همسایگان کشور و اتحادیه اروپا، ایران را از شرایط سخت عبور دهیم.

آخوندی در پایان اظهارات خود با تشکر از وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: از ظریف عزیز، عراقچی معاون وزیر خارجه، عراقچی معاون سابق بانک مرکزی، همتی و سیف رؤسای سابق و فعلی بانک مرکزی، مدیران عامل بانک‌های عامل، رئیس سازمان هواپیمایی، مدیران عامل ایران‌ایر و شرکت فرودگاه‌ها، اعضای کمیسیون عمران و رئیس دفتر رئیس‌جمهور تشکر می‌کنم و از خانم شرفبافی می‌خواهم با توجه به اینکه هواپیماها از محل فاینانس تأمین شده، باید پول آنها را برگرداند و پِلَن پروازی هواپیماها بر اساس بازرگانی باشد و به هیچ‌وجه تخصیص سیاسی ندهد. امیدواریم شاهد شکل‌گیری همای منطقه‌ای برای توسعه مناطق کمتر برخوردار باشیم.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.