به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار؛
هرگز مسير رشد و توسعه جوامع بدون حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران هموار نخواهد شد
مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري گفت: جوامعي که درک درستي از جايگاه و نقش رسانه ها در پيشبرد اهداف توسعه اي نداشتند، همچنان در اين مسير درجا مي زنند.

رضا جعفرزاده اظهارداشت: در وصف خبرنگاران و اصحاب رسانه تعابير گويايي چون واقع گرا، قاضيان منصف در رويدادنگاري و گزارش گري گنجينه ي رازها و انتظارات، فرهنگ سازان و بعضا نويسندگان متبحر، طنين صداهاي مردم، زبان هاي گويا، انديشه هاي مجرب و بسياري از داشته هايي كه به تناسب ميدان فعاليت و شرايط آنها در جوامع مختلف در ديد و بارو مردم نقش مي بندد.

وي ادامه داد: اما نگاه منصفانه به اين قشر آن است كه از خود بپرسيم كه آيا ممكن است در هر قسم از تحول در نظام بين المللي چه سياسي، اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و هنري در جوامع و هر سرزميني را شاهد باشيد كه جوهر، صدا و تصوير رسانه ها نقش آفرين نبوده و افكار عمومي به آنها تكيه نكرده است.

مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري تصريح كرد: كجاي اين عالم هستي حقيقتي طلوع كرده و يا توسعه اي نصيب شده كه خبرنگاران بازيگران غايب آن بوده اند.كجاي دنيا جامعه اي سراغ داريد كه در رسيدن به تكامل و رشد ارتفاع همه جانبه خبرنگاران صداهاي خاموش آن بوده اند؟

جعفرزاده ادامه داد: بنابراين مي توان گفت خبرنگاران و اصحاب رسانه، مشتق از معني و اصطلاح گران آگاهي و اجزا شاخص و تجزيه ناپذير زبانها و ايده افكارعمومي در اعصار مختلف جامعه بشري هستند كه در اين مسير و در حوادث مختلف از جوهر قلمشان و از زبان و تحليلشان گذشته و همچون شهيد صارمي با ارزش ترين حركت معنوي خبرنگاري را در 17 مرداد 77 باز تعريفي ديگر نموده و محورهاي تعهد و مسئوليت سنگين اين حرفه را چهره اي بايسته بخشيده اند و خبر و پيامشان را به رنگ سرخ به جهانيان ابلاغ كردند.

مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري تاكيد كرد: باشد كه بيش از پيش خبرنگاران  و اصحاب رسانه به باور برسند و در جهت پيشبرد اهداف توسعه و طرحهاي بزرگ و زيرساختي كه نياز به زمينه سازي و تسهيل روند باورسازي اذهان عمومي به مشاوره دعوت شده از توانايي و از حوزه نفوذشان نزد افكار عمومي بهره بيشتري برده شود.

جعفرزاده در پايان از طرف روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري و كليه مسئولان، مديران و همكاران صنعت حمل و نقل هوايي اين روز فرخنده و اين روز گلچين از روزگاران را به تمامي خبرنگاران و اصحاب رسانه تبريك گفت.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.