تلاش سازمان هواپيمايي کشوري جهت استمرار و ارتقا جايگاه دانشکده صنعت هوايي ادامه خواهد داشت
سازمان هواپيمايي کشوري از موضع بسيج دانشجويي دانشکده صنعت هواپيمايي کشور مبني بر حفظ اين مرکز به عنوان يک الگوي نمونه و نخبه جهت تربيت متخصصان صنعت هواپيمايي دفاع مي کند.

در اظهارات اين دانشجويان آمده است كه كشورهاي توسعه يافته همواره در جهت گسترش و توسعه دانشگاههاي هوانوردي و ايجاد قطب علمي هوانوردي در منطقه تلاش مي كنند اين در حالي است كه در كشور ما نه تنها اقدامي براي توسعه اين مركز آموزش تخصصي دولتي صورت نگرفته بلكه در قدم هاي متوالي نسبت به تقليل جايگاه
آن همت گمارده مي شود در همين راستا؛ سازمان هواپيمايي كشوري بر اين اعتقاد است كه كمرنگ كردن و تعطيلي اين دانشكده، عدم تامين نيروي متخصص صنعت حمل و نقل هوايي در آينده اي نه چندان دور و به تعبيري خالي كردن صنعت از بدنه كارشناسي و مديريتي از جمله پيامد اين اقدام به شمار خواهد رفت.

با توجه به سابقه ديرينه دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری در تربیت نیروی متخصص متناسب با نیاز صنعت هوانوردی کشور و تجربیات و امکانات موجود در آن که زمینه ساز ایجاد دید و فرهنگ مناسب دانش آموختگان نسبت به صنعت است، لزوم استمرار فعاليت ها و حتي تقويت و حمايت از اين دانشكده را چه از نگاه نياز سنجي تخصصي سازمان  هواپيمايي كشوري و چه از اقبال دانشجويان دو چندان كرده است.

نقطه قوت صنعت هواپيمايي در تمام طول دوران تحريم، نيروي انساني كارآمد بوده است و هرنوع اقدام در جهت تضعيف اين نقطه قوت، پيامدهاي غيرقابل جبراني برجاي خواهد گذاشت.

صنعت هواپيمايي حدود 100 سال سابقه دارد و اين مركز با سابقه بيش از هفت دهه از اعتبار غيرقابل انكار هوانوردي كشور به شمار مي رود بر همين اساس تخريب اين ميراث تاريخي هوانوردي، هيچ جايگزيني نخواهد داشت.

با توجه به نیاز روز افزون صنعت هواپیمایی کشور به تربیت نیروی متخصص و متعهد و نقش دانشكده صنعت هواپيمايي كشور در اين زمينه، سازمان هواپيمايي كشوري تلاش مي كند تا بار ديگر اين مركز آموزش عالي بتواند نسبت به جذب جوانان علاقه مند و آموزش دانشجويان نخبه اقدام و موضوع را تا حصول نتيجه پيگيري خواهد كرد.

گفتني است؛ دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری قدیمی‌ترین مرکز تربیت و تأمین نیروی انسانی ماهر و متخصص صنعت هوایی غیرنظامی در کشور می‌باشد که از سال ۱۳۲۸ پیشگام اعتلای دانش مربوطه بوده و برنامه‌های خود را همسو با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اجرا کرده‌است.

دانشکده به دو روش آکادمیک و آزاد به پذیرش دانشجو اقدام می‌کند که تحصیل در دوره‌های آکادمیک آن زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تنها از طریق پذیرش در کنکور سراسری رشته ریاضی فیزیک میسر بوده است.

این مرکز به صورت هیئت امنایی با بودجه مستقل، اداره می‌شود.  پذیرش دانشجو در این مرکز از سال 1392 به تدریج به سمت رشته‌های کارشناسی و حذف دوره‌های کاردانی در دوره‌های آکادمیک بوده‌است.  همچنین علاوه بر ارائه دوره‌های کوتاه مدت تخصصی برای پرسنل صنعت هواپیمایی، دوره‌های استاندارد B1 و B2 به صورت آزاد تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشوری ارائه می‌شود.

 


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.