ايرلاين هاي خارجي ملزم به عرضه بليت هواپيما براساس پول رايج کشور (ريال) هستند
مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري گفت: شرکت‌هاي هواپيمايي خارجي ملزم به فروش بليت هواپيما در ايران با پول رايج کشور هستند.

رضا جعفرزاده، افزود: پس از نوسانات ارزی در كشور و علي رغم ابلاغ بخشنامه نرخ تسعير ارزي مورخ 18/5/97 به شركت هاي هواپيمايي و الزام شركت ها به نمايش كليه بليت هاي صادره و به فروش رسيده در كشور براساس واحد پول رسمي كشور، شنيده شده است برخي عرضه كنندگان بليت هاي خارجي شركت هاي هواپيمايي، از متقاضيان خواسته اند كه بليتهاي خود را با ارز خارجي خريداري كنند نه ريال.

وي افزود: تمامي شركت هاي هواپيمايي خارجي فعال در ايران شامل GSA و نمايندگي ها موظف به عرضه بليت در كشور براساس واحد رسمي پول كشور (IRR) هستند لذا در صورت دريافت گزارشي از بازرسان سازمان هواپيمايي كشوري مبني بر عدول از بخشنامه و توصيه هاي اين سازمان برابر مقررات برخورد خواهد شد.

جعفرزاده از متقاضيان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف مستندات خود را به اين سازمان به نشاني www.cao.ir منعكس كنند تا اقدامات لازم صورت گيرد.


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.