بيش از 70 درصد ارائه بليت هاي هواپيما غيرچارتري است/ روند کاهش ارائه بليت هاي چاتري
مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري گفت: شرکت هاي هواپيمايي بيش از 70 درصد بليت هواپيما را به صورت غيرچارتري وتابع مقررات تغيير و ابطال ارائه مي کنند.

رضا جعفرزاده گفت: با سياست هاي چند ساله گذشته سازمان هواپيمايي كشوري، سمت و سو و مديريت شركت هاي هواپيمايي بر توزيع و ارائه بليت هاي خود به صورت غيرچارتري است و روند كاهشي خود را طي مي كند.

وي با بيان اينكه بخش هوايي (غيرنظامي) تمامي ظرفيت هاي موجود خود را به كار گرفته تا پاسخگوي تقاضاها در اين بخش باشد، گفت: سازمان هواپيمايي كشوري با هماهنگي ديگر دستگاههاي نظارتي با متخلفان احتمالي برخورد خواهد كرد.

مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري با تاكيد بر اينكه سازمان، نظارت هاي خود را از طريق بازرسي بازرسان دفتر نظارت بر مراكز توزيع بليت هواپيما و ديگري از طريق گزارش هاي مردمي انجام مي دهد افزود: بي ترديد نوسانات ارزي تاثيرات زيادي بر قيمت بليت هواپيما داشته و شركت هاي هواپيمايي براي الزامات سازمان هواپيمايي كشوري جهت حفظ ايمني كه جز الويت هاي مهم اين سازمان و رعايت مقررات است متحمل هزينه هاي مي شوند كه درصد بالايي از آن ارزي است.

جعفرزاده تصريح كرد: به همين منظور با نوسانات قيمت ارز سازمان حسب وظيفه حاكميتي و نظارتي كه دارد مسائل و مشكلات شركت هاي هواپيمايي ناشي از نوسانات ارزي را با مقامات ذيربط مطرح و مورد قبول قرار گرفته، كه اميد است تصميمات اتخاذ شده هرچه زودتر عملياتي شود.

وي، براي جلوگيري از هرگونه سواستفاده موردي به بهانه نوسانات ارزي از متقاضيان بليت هواپيما خواست از مراكز معتبر و داراي مجوز كه ليست آنها روي سايت سازمان هواپيمايي كشوري موجود است خريداري و با مشاهده هر گونه تخلف احتمالي موضوع را از طريق سامانه www.cao.ir اطلاع دهند.          


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.