نشست دبيران ستاد اقامه نماز سازمان ها و شرکت هاي تابعه وزارت راه و شهرسازي به ميزباني سازمان هواپيمايي کشوري
نشست دبيران ستاد اقامه نماز، سازمان ها و شرکت هاي تابعه وزارت راه و شهرسازي به ميزباني سازمان هواپيمايي کشوري با حضور علي عابدزاده رئيس سازمان و سيد اعلايي معاون وزير راه و رئيس ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازي برگزار شد.

در اين نشست علي عابدزاده رئيس سازمان هواپيمايي كشوري گفت: يكي از وظايف اساسي سازمان در كنار اولويت هاي ايمني در پروازها، تسهيل گري است و همواره تلاش مي كنيم در همه زمينه هاي فيزيكي، توسعه اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... نيز گام برداريم.

وي افزود: همانگونه كه شاهد بوديد در بعضي موارد در خصوص بحث اقامه نماز در پروازها مسائل و بعضا ناراحتي ايجاد مي شد اما اكنون اين مشكل به حداقل رسيده است.

عابدزاده تصريح كرد: يكي از اين مشكلات عمده، محدوديت هايي است كه در فرودگاه و هواپيما با آن مواجه بو ده ايم همچنين به لحاظ مقررات كه خوشبختانه مشكلات در اين خصوص به حداقل رسيده و با تدابير انديشيده شده به صفر مي رسد.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري تاكيد كرد فعالان صنعت به لحاظ بنيه ديني و گرايشات عميق مذهبي نسبت به هرگونه همكاري ممكن دريغ نخواهند كرد.

سيد اعلايي معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس ستاد اقامه نماز نيز اظهارداشت: اهميت نماز بر همگان روشن است و موضوع نماز در حوزه هوايي يكي از دغدغه هاي اساسي ما بوده و از سال 90 كه عهده دار اين مسئوليت در وزارت راه و شهرسازي شدم بحث نماز در حوزه هاي هوايي همواره با مكاتبات به صورت جدي دنبال مي شد و خوشبختانه با حمايت و عزم صنعت اين مشكل در چند سال گذشته به حداقل رسيده است.

وي افزود: به دليل وجود دغدغه اي پيرامون تاخير پروازها به هنگام نماز صبح، با دريافت استفتائات مقام معظم رهبري، احكام نماز در حالت اضطرار در بخشنامه اي براي سازمان  ارسال و به شركت ها ابلاغ و مقرر شد بخشنامه مذكور در اختيار مسافران قرار گيرد.

معاون وزير راه وشهرسازي تصريح كرد: در بحث تجهيز و زيباسازي نمازخانه هاي فرودگاهها بايد گفت انقلاب اساسي رخ داده است در حوزه بنادر، ريلي، جاده اي و هوايي نيز كارهاي خوبي انجام صورت گرفته است.

وي افزود: ايستادن مردم براي نماز در بين راهها در كاهش تصادفات جاده نيز تاثير گذار است كه لازم است مورد توجه جدي قرار گيرد.

سيد اعلايي گفت: هيچ تشكل ديني بالاتر از شوراي فرهنگي در سازمان ها وجود ندارد پيشنهاد مي كنم اين مجموعه به عنوان اتاق فكر در حوزه وزارت راه و شهرسازي قرار گيرد و دغدغه هاي فرهنگي كه در سطح جامعه، وزارت خانه و در حوزه نظام اداري كشور وجود دارد بررسي و به ارائه راهكار بپردازد.

حجت الاسلام حسين زاده دبير شوراي فرهنگي سازمان هواپيمايي كشوري نيز اظهارداشت: در نشستي با مديركل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شركت ها و موسسات هوانوردي و دبير انجمن شركت هاي هواپيمايي مقرر شد در يكي از صفحات مجلات درون پروازي، احكام نماز منتشر و در اختيار مسافران قرار گيرد.

نئيسي دبير ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازي نيز اظهارداشت: سازمان هواپيمايي كشوري تاكنون منشا فعاليت بسيار بوده و در خصوص توسعه و فرهنگ ترويج نماز با صدور بخشنامه هايي به ويژه بخشنامه اقامه نماز صبح در پروازها، اقدامات بسيار اساسي انجام داده است.


First First First First


هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.