بازطراحي پايانه پروازي تهران / اتفاق نظر در متدهاي جديد ناوبري هوايي
مدير کل دفتر نظارت برعمليات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري گفت
بازطراحي پايانه پروازي تهران بر اساس طراحهاي ناوبري ماهواره اي با همکاري هاي ستاد کل نيروهاي مسلح ارتش جمهوري اسلامي ايران , سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و قرارگاه پدافند خاتم الانبياء ميسر شد.

محمد سعید شرفی گفت: این پروژه به منظور ارتقاء ظرفیت فضا و ایمنی پایانه پروازی تهران، کاهش مصرف سوخت و تاخیرات پروازی پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه ها ی مهرآباد ،امام خمینی(ره) و پیام مورد توجه قرارگرفته است. وی افزود: مضافاً بر آنچه اشاره شد مدیریت آثار مخرب زیست محیطی در استان تهران  با رویکرد بهره برداری انعطاف پذیر از فضا , از دیگر انگیزه های مهم این طرح بوده است.

شرفی اضافه کرد: با بیان اینکه این پروژه باز طراحی با همکاری مشاور بین المللی انتخابی از سوی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با خصوصیت ناوبری مبتنی بر عملکرد و با استفاده از تکنولوژی های ماهواره ای است که در آینده نزدیک محقق خواهد شد.

مدیرکل در نظارت بر عملیات هوانوردی در پایان گفت: سازمان هواپیمایی کشوری تعاملات نیروهای مسلح را در ارتقاء ضریب ایمنی و افزایش ظرفیت فضای کشور در قالب کمیته دائمی فضای کشور، ارتقاء برنامه ناوبری هوایی کشوری همگام با نقشه راه ناوبری هوایی مناطق اروپا  , خاورمیانه و شرق آسیا و همکاری های تمامی ذینفعان نظامی و کشوری را درخور تقدیر می داند.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.