خلبانان تا 65 سالگي مجاز به پرواز هستند/ سازمان هواپيمايي کشوري بازنشسته اي که مشمول بخش نامه اخير باشد، ندارد
مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري گفت: سازمان در تمامي سطوح مديريتي و کارشناسي بازنشسته اي که مشمول بخش نامه اخير باشد، ندارد.

رضا جعفرزاده با اشاره به رعايت قانون ممنوعيت بكارگيري بازنشستگان گفت: در حال حاضر قرار داد تمام وقت جهت به كارگيري بازنشستگان در سازمان هواپيمايي كشوري نداريم و كاركنان سازمان مطابق مقررات و در زمان مقرر بازنشسته مي شوند و به كارگيري مجدد در اين سازمان صورت نمي گيرد.

وي همچنين در پاسخ به اين سوال كه وضعيت خلبانان با اجرايي شدن دستورالعمل جديد بازنشستگي چگونه است؟، گفت: بر اساس  مقررات هوانوردي در انطباق با ضميه اول كنوانسيون شيكاگو فعاليت خلبانان  تا سن 65  سالگي در صورت داشتن گواهينامه خلباني و گواهينامه پزشكي مجاز است ولو سابقه خدمتي آنها بيش از 30 سال باشد.

مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري افزود: ممكن است خلباني پس از گذراندن 30 سال خدمت به عللي بازنشسته و از كار منفك شود در اين صورت امكان بازگشت به ايرلاين دولتي را ندارد.

جعفرزاده، خاطرنشان كرد: در صورت رسيدن خلبانان به سن65 سالگي، اجازه پرواز براي حمل مسافر، بار و پست ندارند اما در خصوص هواپيماي شخصي اين شرايط مستثني است.

وي با بيان اينكه خلبانان در سن 65 سالگي مجاز به دريافت گواهينامه پزشكي نخواهند بود، تصريح كرد: خلبانان تا قبل از سن 60 سالگي به صورت ساليانه و بعد از سن 60 سالگي هر 6 ماه يكبار چك پزشكي مي شوند، مگر مواردي خاص و با تشخيص پزشك هوايي اين زمان كوتاهتر خواهد بود.

 
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.