سازمان هواپيمايي کشوري الزامات بهره برداري از پهپادهاي غير نظامي را اعلام کرد
مديرکل دفتر نظارت بر عمليات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري الزامات و چگونگي ساماندهي بکارگيري پهپادهاي غير نظامي و شرکت هاي خدماتي بهره بردار پهپادها و همچنين فروشندگان و تامين کنندگان (ريز پرنده ها) را تشريح کرد.

محمد سعيد شرفي افزود: بهره برداران پهپادهاي غير نظامي بايد نسبت به رعايت موارد مرتبط با حريم خصوصي افراد و رعايت حريم ايمني فرودگاه ها در انجام پروازهاي تفريحي و خدماتي از شعاع هفت كيلومتري از ديوار فرودگاه ها اهتمام لازم را داشته باشند.

وي با اشاره به ضرورت رعايت حداكثري ارتفاع مجاز پروازي كه 100 پا معادل 30متر از سطح زمين است، گفت: بهره برداران بايد از پرواز در فراز مناطق پرجمعيت و داراي ترافيك خودرويي و  پرواز در شرايط نامناسب جوي و ديد كم خودداري كنند و نسبت به رعايت نكات ايمني با توجه به عملكرد نوع پرنده مورد استفاده، به ثبت پهپادها در سامانه سازمان هواپيمايي كشوري از آبان ماه سال جاري اقدام كنند.

شرفي گذراندن دوره هاي آموزشي پرواز با پهپاد در يكي از مراكز  داراي مجوز از سازمان هواپيمايي كشوري را الزامي دانست و گفت: بهره برداران ضمن رعايت حريم مناطق ممنوعه نظامي و ساختمان اداري، از پرواز بدون مجوز قبلي بر فراز مناطق حادثه ديده و دچار بحران و پرواز بدون مجوز قبلي بر فراز عمليات امداد و نجات شهري و جاده اي و پرواز بر فراز مناطق ساحلي اعلام شده بعنوان طرح هاي سالم سازي خودداري كنند.

مديركل دفتر نظارت بر عمليات هوانوردي سازمان هواپيمايي كشوري ادامه داد: فروشندگان پهپادها نيز بايد با مراجعه به سازمان هواپيمايي كشوري جهت دريافت مجوز براي فروش پهپادها  اقدام كنند و از فروش تجهيزات و پهپادهايي كه از مبادي غيررسمي واردكشور شده است، پرهيز كنند.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.