بکار گيري لفظ سودجويي براي شرکت هاي هواپيمايي نه منصفانه است و نه کارشناسي
روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري در واکنش به درج مطلبي در يکي از خبرگزاري هاي تحت عنوان "سودجويي شرکت هاي هواپيمايي در ايام اربعين"، بکار گيري لفظ سودجويي توسط برخي رسانه را نه منصفانه و نه کارشناسي دانست.

براساس اين گزارش با توجه به اينكه محاسبات نرخ بليت هواپيما در ايام اربعين علي رغم تكليفي نبودن نرخ پروازها به ويژه پروازهاي خارجي، مديران عامل شركت هاي هواپيمايي توافق كردند تا نرخ بليت هواپيما را براساس نرخ سامانه نيما محاسبه كنند و نه نرخ ارز آزاد، برهمين اساس بكار بردن لفظ سودجويي در مورد شركت هاي هواپيمايي نه كارشناسي است و نه منصفانه.

همچنين اظهارنظر در خصوص نرخ اعلام شده بدون محاسبه هزينه ارزي و هزينه هايي كه فرودگاه نجف دريافت مي كند و پروازهاي يك سر خالي در اين ايام كارشناسي نبوده و مقايسه اين پروازها با ديگر پروازهاي خارجي همچون گرجستان و استانبول و همچنين پروازهاي داخلي از جمله كيش و مشهد مقدس كه هزينه هاي مترتب بر اين پروازها چه به لحاظ هزينه هاي هندلينگ و خدمات فرودگاهي و غيره قياس صحيحي نبوده و به تعبيري زحمات اين شركت ها براي توافق بر قيمت تعيين شده كه رقم قابل توجهي نسبت به پروازهاي خارجي پائين تر است را زير سوال برده است.

لذا سازمان هواپيمايي كشوري انتظار دارد مطالب و اظهارنظرها به گونه اي منعكس شود تا تلاش ها و همكاري هاي فعالان بخش هوايي و فعاليت هاي اين بخش را كه در ايام نوروز 4 ميليون نفر و در ايام اربعين سال گذشته 110 هزار زائر و در عمليات حج نيز 85 هزار زائر را با توجه به ظرفيت هاي محدود و محدوديت هايي كه از طرف آمريكائي ها بر اين بخش تحميل شده جابه جا كند، زير سوال نبرده و اينگونه قضاوت نشود.

همگان اذعان دارند محدوديت هاي ضد انساني و زيرپا گذاشتن پيمان بين المللي شيكاگو در خصوص حمل ونقل هوايي ايران، كل حمل و نقل هوايي اين كشور را نشانه رفته و زمينگير شدن كامل اين صنعت را دنبال كرده است.

اگرچه اين سياست هاي نهادينه شده توسط آمريكائيها راه به جايي نمي برد و همت ولي پايداري مجموعه صنعت و شركت هاي هواپيمايي همچون روزهاي سخت گذشته موجب شده سرپا بمانند و پرواز كنند و قانون مداري خود در مجامع بين المللي را به هم پيمانان اثبات كنند كه يقينا اين تلاش ها استحقاق حمايت و همكاري ساير دستگاه هاي مسئول را  داشته تا بتوانند ايمني كه اولويت نخست و سرويس دهي مناسبي در اين شرايط براي متقاضيان بخش هوايي ارائه دهند.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.