مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران:
تمرکز سال آتي شرکت فرودگاه ها بر هوشمندسازي خواهد بود

مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در نشست خبري خود در سومين نمايشگاه حمل و نقل و صنايع وابسته اعلام کرد: با وجود تشديد تحريم هاي بين المللي شرايط هوانوردي کشورمان مطلوب است و به عنوان متولي صنعت فرودگاهي تاکيد مي کنم که در بهترين شرايط ناوبري و فرودگاهي در چهار دهه اخير هستيم و هيچ نگراني از حوزه هاي بهسازي و نوسازي فرودگاه ها و نيز سامانه هاي ناوبري نداريم.

رحمت اله مه آبادی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، علی رستمی، سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و فرزانه شرفبافی، مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

رییس هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به خبرنگاران سه خبر خوب نیز اعلام کرد. خبر نخست وی آغاز بهره برداری آزمایشی نخستین سامانه بومی راداریSSR بود که امروز عملیات نصب آن در ساختمان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران انجام می شود. خبر دوم نیز بهره برداری رسمی از نخستین سیمولاتور سه بعدی برج مراقبت پرواز در آینده نزدیک بود که توسط کنترلرهای فرودگاه مهرآباد ساخته شده است. خبر سوم نیز اتمام و بهره برداری رسمی عملیات نصب رادار جدید آسمان تهران در آینده نزدیک بود.

مه آبادی همچنین در پاسخ به این پرسش که دلیل بالا بودن قیمت خدمات فرودگاهی چیست؟ توضیح داد: تاکنون هزینه های خدمات فرودگاهی را دولت تقبل می کرده که بر اساس قوانین نظام بین المللی باید این هزینه ها را استفاده کنندگان پرداخت کنند. باید پذیرفت که نمی توانیم بر اساس استانداردهای جهانی رضایت صد درصدی مسافران را از جمله در پارکینگ ها به دست بیاوریم. تاکنون هزینه های خدمات فرودگاهی توسط دولت پرداخت شده و در این زمینه شرایط ناهنجاری نداشته ایم.

وی همچنین در پاسخ به یکی از اصحاب رسانه درباره احتمال دخالت و توصیه وزیر راه و شهرسازی در انتخاب شرکت های خاصی برای انعقاد تفاهمنامه اخیر شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: تفاهمنامه ای که آذر امسال منعقد شدند جدا از تفاهمنامه شش ماه پیش میان شرکت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. در تفاهمنامه گذشته به ساختاری عملیاتی رسیدیم که تامین نیازها را به سمت داخل کشور سوق دهیم. در تفاهمنامه اخیر نیز پس از شناسایی و مذاکره با 44 شرکت داخلی که بخشی از آنها با مجموعه های دفاعی نیز کار می کنند به انعقاد تفاهمنامه با شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها ی توانمند پرداختیم. طرف های قرارداد ما صاشیراز، دانشگاه خواجه نصیر طوسی، دانشگاه صنعتی اصفهان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستند و وزیر راه و شهرسازی به هیچ عنوان دخالت و توصیه ای در این زمینه نداشته اند و تنها تاکید کرده اند که برای قطع وابستگی اقدام های لازم انجام شود. ما از هر شرکت و دانشگاه داخلی که بتواند نیازمان را تامین کند حمایت می کنیم و از ارتباط با آنها استقبال می کنیم.

مه آبادی همچنین درباره باند 29 راست به یکی از اصحاب رسانه توضیح داد: قرارداد ساخت باند بتنی 29 راست بر اساس مناقصه عمومی منعقد شده است. در کمتر از چهار سال اخیر 7000 میلیارد تومان برای بهسازی و ساخت پروژه های فرودگاهی هزینه کرده ایم و خوشبختانه هیچ گزارشی مبنی بر فساد مالی نداشته ایم.

وی همچنین درباره برنامه های شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در دو حوزه فرودگاه های نسل سوم و هوشمندسازی فرودگاه ها عنوان کرد: به واسطه دسترسی هر صد کیلومتر به یک فرودگاه دیگر نیازمند ساخت فرودگاه های جدید نیستیم و در برنامه ششم توسعه نیز ساخت فرودگاه های کوچک ممنوع شده است. به دنبال جهت دهی صحیح برای توسعه فرودگاه ها هستیم و در این راستا اجرای عدالت جغرافیایی را دنبال می کنیم. سیاست ما ساخت فرودگاه های کوچک به نام نسل سوم است که ارزان هستند و هزینه عملیاتی اندکی دارند و به توسعه محلی کمک می کنند، چنین فرودگاه هایی نیازمند هواپیماهای بزرگ نیز نیستند و می توانند بر حسب نیاز تعداد ناوگان خود را تغییر دهند. در حوزه هوشمندسازی نیز تاکنون مقدماتی را فراهم کرده ایم، در سه سال گذشته تمرکز ما معطوف به برطرف کردن مشکلات ایمنی و گلوگاه های ظرفیتی و نوسازی سامانه ها بود و سال آینده تمرکز اصلی بر هوشمندسازی فرودگاه ها خواهد بود.

رییس هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در این نشست با تاکید بر اینکه اتفاقات خجسته در صنعت فرودگاهی با حمایت اصحاب رسانه رقم خورده است، گفت: تیم حرفه ای متولی صنعت حمل و نقل هوایی کشور هستند و راهبر این صنعت شخصیتی حرفه ای و ملی است. همچنین حمایت های وزیر راه و شهرسازی می تواند همواره برای ما امیدبخش باشد.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.