بيانيه سازمان هواپيمايي کشوري در خصوص اخبار منتشر شده درباره محدوديت‌ بر سر راه پروازهاي ماهان به کشور آلمان
صنعت هوانوردي جمهوري اسلامي ايران افتخار مي‌کند که با وجود شديدترين و طولاني‌ترين تحريم‌هاي ممکن، همواره با رعايت قوانين و مقررات سازمان جهاني هواپيمايي کشوري از رشدي قابل توجه در ارائه خدمات به اقتصاد و مردم شريف ايران برخوردار بوده و با اتکا به توانايي‌هاي ذاتي ملي و حمايت بي دريغ مسافران و مردم، نقشي قابل توجه در اتصال مردم ايران به اقصا نقاط کشور و مقاصد خارجي متعدد ايفا نموده است.

يكي از كليدي‌ترين بخش‌هاي اين صنعت، شركتهاي هواپيمايي هستند كه همگي تحت نظارت اين سازمان، به عنوان نماينده حاكميت در تامين منافع عمومي فعاليت مي‌نمايند.

هواپيمايي غير نظامي در ايران همواره در معرض محدوديت‌هاي ناشي از دشمني بدخواهان ملت ايران و رقباي خارجي خود در عرصه هوانوردي بوده است.

آزادسازي واقعي اقتصادي رخ داده در اين بخش كه به معناي رفع انحصار دولتي در اين زمينه بوده، باعث شده است تا تعداد قابل توجهي از شركت‌هاي خصوصي با مديريت و سرمايه غير دولتي وارد بازار رقابت در اين عرصه شوند و در سالهاي اخير، رقابت بر سر كسب مشتريان از طريق ارائه قيمت‌هاي رقابتي، سعي در تثبيت برند از مسير كيفيت درك شده توسط مشتري و تنوع مسيرهاي پروازي توسط شركتهاي هواپيمايي، موضوع حمل و نقل هوايي را به بحثي قابل توجه در افكار عمومي تبديل نموده است. برخي از اين شركتها، در عرصه رقابت بين‌المللي نيز بسيار خوب ظاهر شده و با اتصال منظم مقاصد خارجي به يكديگر از طريق ايران، به عنوان يك رقيب جدي در حوزه مسافران ترانزيتي هوايي در منطقه مطرح شوند.

پس از انتشار اخبار و تبليغاتي در خصوص محدود ساختن پروازهاي هواپيمايي ماهان به كشور آلمان، در نهايت تعليق مجوز پروازهاي ماهان به كشور آلمان به آن شرکت اعلام گرديد.

هواپيمايي ماهان، يك شركت حمل و نقل هوايي تجاری است كه مجوزهاي لازم را از سازمان هواپيمايي كشوري دريافت كرده و براي اطمينان از رعايت تمامي الزامات ايمني و امنيتي تحت نظارت دائم اين سازمان بوده و هيچ نوع نگراني ايمني و امنيتي كه ادامه پروازهاي اين شركت را با محدوديت مواجه سازد در نظارت‌هاي سازمان هواپيمايي كشوري يافته نشده و توسط ساير سازمان‌هاي هواپيمايي كشوري، از جمله سازمان‌هاي اروپايي و سازمان هواپيمايي كشوري آلمان نیز گزارش نشده است. اين شركت در روزهاي اخير موفق به تمديد مجوز فعاليت در اروپا، با كسب امتيازي برتر از قبل شده است.

سازمان هواپيمايي كشوري، تصميم دولت آلمان را در تعليق مجوزهاي پروازي ماهان به آن كشور غير قابل توجيه و غير حرفه‌اي ارزيابي مي‌كند و آن را ناشي از فشار سياسي و موضوعاتي غير مرتبط با هواپيمايي و شركت ماهان مي‌داند.

از نظر ما، اين تصميم در راستاي جنگ اقتصادي با ملت ايران بر سازمان هواپيمايي كشوري آلمان تحميل شده است. هواپيمايي ماهان، خدمات شايسته‌ و سطح بالايي در سطح بين‌المللي ارائه مي‌نمايد و مسافران آسيايي و اروپايي زيادي، استفاده از ماهان را براي سفرهاي خود ترجيح مي‌دهند. اين شركت، خدماتي ارزشمند در حوزه سفرهاي داخلي ارائه مي‌دهد و با توجه به تنوع ناوگان خود به بسياري از شهرهاي كوچك و محروم كشور نيز پرواز داشته و دوشادوش ديگر شركت‌هاي هواپيمايي در جابجايي سريع مردم و كاهش فاصله‌ها و افزايش فرصت‌هاي برابر نقش دارد.

اين محدوديت نشان از قدرت صنعت هوانوردي كشور و شركت تحريم شده دارد، زيرا در جنگ اقتصادي و رواني كنوني، دشمنان به دنبال مبارزه با نقاط قوت كشور هستند.

در شرايطی كه شركتهاي هواپيمايي كشورهاي منطقه بايد براي رسيدن به مسافر، مقصد و نيروي كار خارجي مبارزه كنند، برخورداري از سرزميني وسيع و جذاب براي سفر، ملتي پرتعداد و برخوردار با فرهنگي بي‌بديل كه سفر بخشي از زندگي شادمانه آنان است و هموطناني پرافتخار در خارج كشور كه با ميهن خود در تعامل و ترددي دائمي هستند در كنار حضور نيروي انساني توانمند و تحصيل كرده براي اداره صنعت هواپيمايي، اساس توسعه و پايداري حمل و نقل هوايي داخلي و بين‌المللي ما را شكل داده است.

سازمان هواپيمايي كشوري به ولي نعمتان خود، مردم شريف ايران، اين اطمينان را مي‌دهد كه صنعت حمل و نقل هوايي در خدمت رساني به آنان از هر نوع تلاشي دريغ نخواهد نمود و پشتيباني هوشمندانه مردم از فرزندانشان در اين صنعت را مايه مباهات خود دانسته و به مثابه امانتداري صديق، حافظ منافع كشور در اين حوزه خواهد بود.

سازمان هواپيمايي كشوري با كمك تمامي مراجع در كشور و شركتهاي هواپيمايي، تدابير لازم جهت مقابله با اين تصميم بعمل آورده و گسترش مقاصد خارجي پروازي شركتهاي هواپيمايي ايراني را در دستور كار قرار داده و اطمينان مي‌دهد كه پرچم ايران در آسمان جهان در اهتزار خواهد بود.


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.