کارت ويژه احکام اقامه نماز مسافران در شرايط اضطرار در داخل هواپيما منتشر شد

مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري گفت: كارت ويژه احكام نماز مسافران در شرايط اضطرار در داخل هواپيما به همت مشاور فرهنگي و رئيس ستاد اقامه نماز سازمان هواپيمايي كشوري منتشر و شركت هاي هواپيمايي ملزم به توزيع اين كارت شدند .

رضا جعفر زاده اظهار داشت: به منظور رعايت حقوق مسافران و التزام به اهميت فريضه نماز ، ستاد اقامه نماز سازمان هواپيمايي كشوري ، كارت احكام ويژه نماز در شرايط اضطرار و عدم امكان اقامه نماز در فرودگاه كه به تاييد دفتر مقام معظم رهبري رسيده چاپ و جهت بهره برداري از تاريخ 10/12/1397 در اختيار شركت هاي هواپيمايي قرارگرفت .

 وي با بيان اينكه شركت هاي هواپيمايي ملزم هستند كارت مذكور را در جيب صندلي هواپيما قرار دهند افزود: دراين كارت كه در اختيار كليه مسافران قرار مي گيرد  به موارد هشتگانه اي اشاره شده از جمله اينكه چنانچه مسافران ناچار باشند كه نماز را درون هواپيما اقامه نمايند، در صورتيكه فضاي مناسبي براي اقامه نماز در نظر گرفته شده باشد مي توانند با رعايت جهت قبله نمازشان را اقامه نمايند در غير اينصورت مي توانند نماز را بصورت نشسته روي صندلي هواپيما اقامه و حتي الامكان جهت قبله را رعايت و ركوع و سجده ها را با اشاره انجام دهند .


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.