بخشنامه کنترل و مهار مخاطره برخورد پرندگان و حيوانات با وسايل پرنده ابلاغ شد
سازمان هواپيمايي کشوري، بخشنامه انجام فرآيند "مديريت ريسک ايمني برخورد پرندگان و حيوانات" را به کليه فرودگاه ها، شرکت‌هاي هواپيمايي و هليکوپتري، مراکز آموزش خلباني و مراکز ارائه‌دهنده خدمات فرودگاهي، ابلاغ کرد.

بر اساس گزارش‌های عملکرد ایمنی هوانوردی کشور، در سال گذشته تعداد 105 رویداد برخورد پرنده و حیوانات در سامانه گزارش‌دهی ایمنی ECCAIRS ثبت شده است که ماه اوت (August) با ثبت 22 رویداد، بیشترین تعداد رویدادهای برخورد پرندگان و حیوانات را به خود اختصاص داده و صنعت هوانوردی کشور را متحمل هزینه‌های قابل توجهی کرده است.

براساس گزارش نتایج تحلیل جامع گزارش برخورد حیات وحش با وسایل پرنده ایکائو در سال 2018، ماه میلادی اوت (August)، به عنوان ماه رویدادی برخورد حیات وحش با وسایل پرنده مشخص شد.

لذا براي كنترل و مهار اين مخاطره، عزم و اراده جمعي كليه شركت‌هاي هواپيمايي و فرودگاه‌ها با ريسك بالاي اين مخاطره را مي طلبد و در اين راستا، سازمان هواپیمایی کشوری با انجام بازرسي‌هاي موردي از اجراي صحيح اين فرآيند اطمينان حاصل خواهد كرد و در رسيدن به هدف ايمني تعيين شده در كاهش برخورد پرندگان  و حيوانات در كشور تلاش مي‌كند.

انتظار می‌رود با انجام دقیق و صحیح فرآیند ریسک ایمنی، فقط مراکزی که سطح ریسک ایمنی قابل قبولی ندارند، طرح اقدامات اصلاحی و کنترلی مندرج در بخشنامه را جهت پیشگیری و کاهش ریسک ایمنی برخورد پرندگان و حیوانات اجرا كنند و در عین حال با اطلاع رسانی مقتضی به کارکنان عملیاتی، آمادگی لازم در ماه رویدادی برخورد پرندگان و حیوانات را داشته باشند.

گفتني است؛ فايل بخشنامه "مدیریت ریسک ایمنی برخورد پرندگان و حیوانات در مراکز ارائه‌ دهنده خدمات هوانوردی" به پيوست براي مخاطبان قابل دسترسي است.

دریافت فایلهنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.