رونمايي از سامانه جامع مديريت پهپادهاي غير نظامي
صبح امروز با حضور رئيس سازمان هواپيمايي کشوري، مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي، نمايندگاني از وزارت اطلاعات، وزارت کشور، استانداري تهران، پليس فرودگاههاي کشور، سپاه حفاظت هواپيمايي، قوه قضائيه، ستاد مبارزه با قاچاق ارز و کالا، معاونان و جمعي از مديران سازمان، از سامانه هاي جامع مديريت پهپادهاي غير نظامي و حمل ونقل بار هوايي رونمايي شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري، علي عابدزاده در اين مراسم اظهارداشت: امروز براساس تكليف قانوني و مصوبات شوراي امنيت كشور، موضوع پهپادها ساماندهي مي شود و از اين پس بهره برداران، اپراتورها و ذي نفعان اين وسيله پرنده مي توانند براي انجام پلاك پرنده و اخذ كارت شناسايي و مالكيت وسيله پرنده درخواست خود را در اين سامانه به ثبت رسانده و در چارچوب قانون به فعاليت بپردازند.

وي با بيان اينكه براساس مقررات سازمان هواپيمايي كشوري، آئين نامه سامانه پرنده هاي فوق سبك مصوب 1386، هيات وزيران، سازمان را مكلف به ساماندهي و نظارت بر بهره برداران هر گونه وسيله پرنده با سرنشين و بدون سرنشين كرده افزود: با همكاري بخش هاي امنيتي كشور، در زمينه فعاليت پهپادها دستورالعمل52 تهيه و وظايف و الزامات براي هر يك از دستگاههاي لشكري و كشوري تعيين شد و تمامي افرادي كه در زمينه ارائه خدمات با پهپاد از قبيل نقشه برداري، پايش، كشاورزي، تصويربرداري، حمل بار و پست و همچنين در حوزه هاي آموزش، واردات، صادرات، طراحي، ساخت، توليد و ... فعاليت دارند بايد براي دريافت مجوز به اين سازمان مراجعه و پس از اخذ مجوز به فعاليت خود به صورت قانونمند بپردازند.

عابدزاده تصريح كرد: بحث پهپادها امروز از اهميتي خاصي برخوردار شده و به طور حتم اين فعاليت در آينده كسب و كار كشور اثرات بي بديلي به همراه داشته و دستاورد آن در آينده نه چندان دور متوجه اقتصاد كشور خواهد شد.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري يكي از مهمترين اقدامات در دو سال اخير را حركت در مسير استانداردها دانست و گفت: هر چه به موضوع استانداردها توجه بيشتري شده است دستاوردهاي بيشتري براي صنعت به همراه داشته و در اين مدت به دليل توجه به استانداردها و نظام نامه ها توانستيم در مقابل تحريم ايستادگي كرده و در اين بستر مي توانيم بگوييم كه امروز پاسخگوي 95 درصد نيازهاي جامعه هستيم.

وي ادامه داد: امروز شركت هاي دانش بنيان در زمينه فعاليت پهپادها براي به روز كردن اقداماتشان به اين سامانه نياز دارند و متكي به مقرارت شفاف هستند و اگر نمي توانستيم اين بستر را فراهم كنيم به طور حتم در اين بازار توان حضور نداشتند.

 

 


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.