برگزاري دوره هاي آموزشي ضوابط و معيارهاي حاکم بر گزينش

دوره هاي آموزشي ضوابط و معيارهاي حاكم بر گزينش با حضور مديران، اعضاي هسته، ارزيابان، محققان و مصاحبه گران هسته گزينش زير مجموعه وزارت راه وشهرسازي در سازمان هواپيمايي كشوري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري، علي عابدزاده در اين مراسم حضور يافت و به نقش تاثير گذار گزينش گران در توسعه صنعت حمل ونقل هوايي اشاره كرد.

وي علت توسعه نيافتگي بعضي از كشورها را عدم استفاده مطلوب از سرمايه هاي انساني برشمرد و گفت: مفهوم توسعه يافتگي در دنياي امروز يعني استفاده بهينه از ظرفيت ها و منابع مهم در اختيار همه كشورها از جمله نيروي انساني است و همانطور كه شاهديم ساير كشورها از جمله ژاپن و آلمان درصد زيادي از ثروتشان نيروي انساني است و با استفاده مطلوب از اين ثروت توانسته اند در توسعه يافتگي سرآمد باشند.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري افزود: اين در حالي است كه ساختار فكري كشور ما به دليل داشتن منابع غني ديني وراي همه اين كشورهاست و با استعدادهايي كه در كشور هست اگر از اين استعدادها و پتانسيل ها استفاده نشود نبايد انتظار موفقيت داشت.

عابدزاده تاكيد كرد: بيشترين سرمايه امروز جهان دانش و توانمندي انسانهاست و همانطور كه مي بينيم در مبادلات اقتصادي هيچ كشوري راضي به از دست دادن افراد و نيروي انساني نيست چون نيروي انساني بسيار با ارزش است و توسعه فقط با ساختار نيروي انساني معنا مي يابد.

وي بر نقش سنگين گزينش گران در جذب نيروي انساني متخصص و متعهد براي دستگاهها اشاره كرد و گفت: اين مسئوليت بر عهده شما گزينش گران نهاده شده و بايد ببينيد كسي را كه گزينش مي كنيد دانش علمي آنها بيشتر باشد و مي توان از فرمايشات مقام معظم رهبري اين استنباط را داشت كه با فراهم كردن امكانات براي نخبگان اين توانمندي ها در كشور درخشش پيدا كنند بنابراين با جذب نيروي انساني دانش محور و متعهد به طور حتم در حركت رو به جلوي صنعت حمل و نقل كشور بسيار اثر گذار خواهيد بود.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري ادامه داد: چرا كه بسياري از افرادي را كه شما گزينش كرده ايد فداكارانه و دلسوزانه براي صنعت تلاش مي كنند و چنانچه زمينه بهره مندي از نيروي انساني كارآمد در دستگاهها فراهم شود توسعه صنعت تضمين خواهد شد.

وي تصريح كرد: ما با حضور و درخشش شركت هاي دانش بنيان مواجهيم و عده اي نيروي جوان بدون سرمايه و امكانات دور هم جمع شده و تحولي جديد در صنعت ايجاد كردند.

عابدزاده در پايان اظهارداشت: توليد ملي ما در گرو نيروهاي متخصص، توانمند و متعهد است و اين امر استقلال اقتصادي را براي ما ايجادخواهد كرد و مطمئنا بدون استقلال اقتصادي، استقلال سياسي ميسر نخواهد شد.

 

 
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.