عمليات ضدعفوني و پاکسازي ناوگان هوايي و فرودگاههاي کشور کماکان ادامه دارد

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپيمايي کشوري گفت: به منظور کنترل شيوع ويروس کرونا و تداوم خدمت گزاری به مسافران عملیات تب سنجی، ضدعفوني و پاکسازی مستمر ناوگان هوايي و فرودگاههاي کشور و پایش مسافران کماکان ادامه دارد و در چند نوبت در  روز تمامی بخش های مذکور ضدعفونی می شود.
مرتضی دهقان اظهارداشت: مطابق دستورالعمل و بخشنامه سلامت سازمان هواپيمايي كشوري اقدام ضد عفوني کردن هواپيماها در راستاي کنترل و ايمن‌سازي پروازها توسط فرودگاههای کشور، شرکت های هواپیمایی هواپیمایی و  شرکت های خدمات هندلینگ با نظارت متخصصان وزارت بهداشت و سازمان هواپیمایی انجام مي‌شود.
وي افزود: به صورت مستمر تمامی ناوگان هوایی، تجهیزات هندلینگ، سطوح اماکن عمومی ، ترمینالها و محیط های عملیاتی فرودگاهها، همچنین ساختمان های اداری اعم از سپاه، پلیس، برج مراقبت، ایمنی زمینی، پاویون، انبارها و ... ضدعفونی می شود.
دهقان بابیان اینکه غربالگری پرسنل شاغل در فرودگاهها به صورت روزانه انجام می شود، تصریح کرد: در ورودی برخی ترمینالها از جمله ترمینال 2و 4فرودگاه مهرآباد دوربین های حرارتی نصب شده است و با شناسایی مسافران مشکوک به بیماری بلافاصله به اورژانس هدایت و از ادامه سفر انان ممانعت بعمل می اید.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپيمايي کشوري تصريح كرد: اقدامات پيشگيرانه بيماري ويروس كرونا در صنعت هوانوردي توسط سازمان هواپيمايي كشوري با حضور تيم پزشكي هوايي تدوين و در بخشنامه اي به شركت هاي هواپيمايي و فرودگاههاي كشور ابلاغ شده است و توسط تیم های ممیزی سازمان نظارتهای لازم انجام میشود. 
وی افزود: براساس دستورالعمل ياد شده وظايف كلي خطوط هوايي، فرودگاههاي كشور، كاركنان خدمات مسافر، دستورالعمل عملياتي ويژه كاركنان خدمات پرواز، وظايف خلبانان و كروي پروازي در مواجهه با مسافر مشكوك به بيماري در داخل پرواز، واحد كنترل پرواز، كاركنان خدمات ويژه مسافران و ساير بخش ها تشريح شده است.

First First First First


هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...
موردی ثبت نشده است.