ادامه پروازها به ووهان به جز پرواز بازگشت دانشجويان کذب محض است
سخنگوي سازمان هواپيمايي کشوري در خصوص اظهار نظر مطرح شده توسط يکي از بازيگران در برنامه فرمول يک از شبکه يک سيما و انتشار آن در فضاي مجازي پيرامون روند پروازها به ووهان چين و نسبت دادن بخش هوايي در انتقال ويروس کرونا به کشور مجددا توضيحاتي را جهت تنوير افکار عمومي اعلام کرد.

رضا جعفرزاده اظهارداشت: اینکه بارها شنیده می شود که علي رغم صدور اطلاعيه هاي متعدد در خصوص تعليق پروازها به چين، پروازهاي ماهان به این شهر برقرار بوده است ذکر این نکته ضروری است، که پس از جلسه راهكارهاي پيشگيري از شيوع ويروس كرونا و تصميم در خصوص تعليق پروازها، عمده ترین تكليفي كه بر عهده سازمان هواپيمايي كشوري گذاشته شده بازگرداندن دانشجويان و هموطنان ايراني مان از چین و انجام چند پرواز باري آن هم با رعايت كليه اقدامات پيشگيرانه براساس دستورالعمل و نظارت دقيق بهداشتي بوده و این مهم به شرکت هواپیمایی ماهان واگذار شد.

وي افزود: البته شرکت مذکور نيز بلافاصله پس از ابلاغ اتمام فروش سیستمی، پروازهای برنامه‌ای خود به چین را قطع و برای بازگرداندن دانشجویان از ووهان (يك پرواز) و ساير ایرانیان مقیم اين كشور، پروازهایی را برنامه ریزی کرد. همچنین پروازهای بعدی نیز باری و در راستاي كمك هاي انسان دوستانه، انتقال کمک‌ها و اقلام بهداشتی به ایران انجام شده كه براساس مقررات صورت گرفته است.

جعفرزاده تصريح كرد: علی رغم توضیحات مکرر و اذعان صريح مسئولان ذيربط همچنان شاهدیم که در تعبير و تفسيرها و در بعضي فضاهاي رسانه اي اهميت بازگرداندن دانشجويان و اتباع ايراني و نگراني خانواده هاي ايشان به كلي ناديده گرفته مي شود و شرکت هواپیمایی ماهان همچنان تحت اتهام از برقراری پروازها به منظور بازگرداندن اتباع ایرانی به کشور و انجام وظايف محوله قرار مي گيرد به طور حتم اين گونه اظهارنظرها نه تحقيقي و نه دلسوزانه است بلكه خلاف واقع است.

سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري افزود: تاكيدا اين كه برخلاف اظهارات اين بازيگر به جز پرواز بازگشت دانشجويان در تاريخ 15 بهمن 98، نه مجوزي براي اين شركت به اين شهر براي ادامه پروازها از طرف سازمان هواپيمايي كشوري صادر شده و نه پروازي صورت گرفته است.


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...
موردی ثبت نشده است.