سامانه جامع آمار هوانوردي راه اندازي مي شود
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از راه اندازی سامانه جامع آمار هوانوردی خبر داد.
مرتضی دهقان اظهارداشت: براساس استانداردهای یاتا اطلاعات پرواز باید به صورت آنلاین در اختیار سازمان هوانوردی کشوری قرار گیرد، برهمین اساس سامانه جامع آمار هوانوردی طراحی شد.
وی افزود: با راه اندازی این سامانه اطلاعات مسافران در حین عملیات پذیرش در فرودگاهها به صورت برخط در اختیار سازمان هواپیمایی کشوری قرار خواهد گرفت.
دهقان با اشاره به ضرورت آمار در برنامه ریزی های بازرگانی و اطلاعات امنیت هوانوردی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری در حال اجرای سامانه تطبیق مسافران است و در این راستا جلساتی با شرکت های هواپیمایی و هندلینگ برگزار و از آنان خواسته است تا پایان تیرماه نسبت به ارسال اطلاعات و اصلاحات نرم افزاری در سامانه های خود اقدام کنند.
وی با بیان اینکه تلاش خواهد شد این سامانه تا پایان تابستان عملیاتی شود گفت: در این پروژه دغدغه های زیادی داشتیم و بعضا شاهد بودیم که صف های طولانی به هنگام پذیرش مسافر در فرودگاهها ایجاد می شود و با راه اندازی این سامانه از این پس شرکت های هواپیمایی، هندلینگ و مسافران به هنگام پذیرش و در یافت کارت پرواز با مشکلات کمتری مواجه خواهند شد.
دهقان همچنین به بروز مشکلاتی که شرکت های هواپیمایی و هندلینگ در دوران شیوع ویروس کرونا در کشور با آن مواجه شدند افزود: در خصوص تسهیلات به بنگاههایی که تحت تاثیر کرونا قرار گرفتند تمهیدات لازم انجام و جهت اخذ تسهیلات معرفی شده اند که لازم است در سامانه مربوطه ثبت نام کنند.
دهقان تصریح کرد: همکاران سازمان هواپیمایی کشوری به صورت روزانه در فرودگاهها حضور یافته از زمان ورود مسافر تا سوار شدن هواپیما بازدید به عمل آورده و اجرای پروتکل ها و دستورالعمل های تدوین و ابلاغ شده در مقابله با ویروس کرونا را مورد بررسی قرار می دهند.
وی با بیان اینکه در صنعت هوانوردی با توجه به پروتکل های ایکائو و تجربه های گذشته دستورالعمل های لازم تهیه شده افزود: تمامی پرسنل شرکت های هواپیمایی و شرکت های هندلینگ موظفند از لوازم حفاظت شخصی استفاده کرده و این امر مورد توجه جدی قرار گیرد و با توجه به اینکه از امروز بازرسی ها با جدیت بیشتری صورت خواهد گرفت چنانچه تخلفی مشاهده شود برابر با مقررات برخورد خواهد شد.

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...
موردی ثبت نشده است.