در نشست روابط عمومي هاي صنعت حمل و نقل هوايي عنوان شد؛
مقاومت ها در سايه وحدت، همدلي و رضايت مردم ميسر خواهد شد

علي عابدزاده در نشست روابط عمومي هاي صنعت حمل و نقل هوايي اظهارداشت: صنعت هوانوردي به لحاظ ويژگي منحصر به فردش به صورت متفاوت مورد ارزيابي قرار مي گيرد به همين تناسب مشكلاتش نيز ويژه است.

وي افزود: فعاليت هاي صنعت حمل و نقل هوايي براساس استانداردهاي بين المللي است و تمامي استانداردهاي آن مورد توجه دنياست برهمين اساس آنطور كه بايد محدوديت هاي مجموعه روشن نشده است.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري تصريح كرد: اين محدوديت ها جدي است و بسيار سنگين است حال وظيفه شما به عنوان افرادي كه با افكار عمومي مرتبط هستيد اين است كه چالش ها و فشارهاي مضاعف بر روي صنعت را در حد معقول و منطقي به مردم و مسئولان انعكاس دهيد چرا كه بي شك اگر اين مشكلات و فشارها روي هر كشور ديگري بود توان مقاومت نداشتند.

عابدزاده تصريح كرد: از روابط عمومي ها انتظار مي رود در سايه وحدت، يكدلي و يكپارچگي توسط متخصصان، هماهنگي بين همه بخش ها را ايجاد كنند چرا كه شكست هر بخش در صنعت شكست كل صنعت را در پي دارد و مقاومت در سايه رضايتمندي مردم ميسر خواهد شد.

وي تصريح كرد: تمام تلاش اين است كه در اين حوزه كارهاي موثري انجام دهيم و تاثير سياست هاي سازمان در سال هاي گذشته آنقدر مثبت و تاثيرگذار بوده به گونه اي كه با توجه به  تشديد تحريم ها از طرف ترامپ اما همچنان شاهد رشد و پيشرفت صنعت بوده ايم.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري خاطرنشان كرد: در حوزه مهندسي در اين صنعت جوانان و فارغ التحصيلان توانايي طراحي، توليد و تست قطعات را دارند برهمين اساس در سايه اتكا به جوانان، امروز در حوزه اقتصادي هيچ صنعت و بخشي از كشور به لحاظ اقتصادي همانند صنعت حمل و نقل هوايي آزادي عمل ندارد به گونه اي كه در حوزه هاي فرودگاهي هيچ باري بر روي دوش دولت نيست.

عابدزاده خاطرنشان كرد: امروز شرايط خوبي داريم و براي ادامه اين روند و رضايتمندي مسافران بسيار تاثير گذار خواهد بود.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري با بيان اينكه براي دستيابي به اهداف سازماني ضروري است ارتباطات افزايش يابد، ادامه داد: راه سختي در پيش داريم اما اميدهايي هم داريم بايد ظرف 4 تا 5 سال آتي 80 درصد ناوگان را به روز رساني كنيم و چنانچه خوب و يكپارچه عمل نكنيم موفق نخواهيم شد.

وي بر تداوم اين نشست ها تاكيد كرد و از روابط عمومي ها خواست نسبت به پاسخگويي به رسانه ها حساسيت بيشتري داشته باشند.

در ادامه اين جلسه رضا جعفرزاده سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري جايگاه صنعت حمل و نقل هوايي را ويژه برشمرد و گفت: به دليل خاص بودن اين صنعت و عدم نياز به زيرساخت هاي پرهزينه نسبت به ساير مدل هاي حمل ونقلي و كاهش زمان در جهت سرعت بخشيدن به توسعه اقتصادي و فعاليت هاي بازرگاني وگردشگري در دنيا از مدل حمل ونقل هوايي استفاده مي كنند و استفاده از اين مدل قابل قياس با ساير بخش هاي حمل ونقلي نيست در ايران هم اين مزيت چشمگير است چرا كه با 8 ساعت پرواز مي توانيم به حدود 80درصد فرودگاههاي اقتصادي جهان دست يافت.

وي ضریب اشتغالزایی اين صنعت را بالا برشمرد و گفت: مجموع اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم و القایی در شرکت های هواپیمایی، گروههای پروازی، تعمیر و نگهداری، هندلینگ، رزرواسیون، فروش، آموزش و کارکنان ستادی در فرودگاهها، خدمات ناوبری، صنایع هوایی، سازمانهای دولتی و حکومتی مستقر در فرودگاهها و فعالیت های غیر هوانوردی بازرگانی، به ازاء هر فروند هواپیما در کل دنیا حدود 1010 نفر و در کشورهای در حال توسعه 1018 برآورد شده است.

وي افزود: علي رغم وجود سختي ها و فشارهاي وارده بايد گفت كه براي دستيابي به چشم اندازها بايد فعاليت هاي زيادي انجام دهيم و در ميزباني و خدمت به مردم از هيچ كوششي فروگذار نباشيم.

جعفرزاده با اشاره به از سرگيري پروازها پس از دوران قرنطينه و شيوع گسترده كرونا اظهارداشت: در اين شرايط كه صنعت حمل نقل هوايي براي عادي سازي پروازها و فعاليت هاي بخش هوايي در مسير افزايش پروازها پس از رفع محدوديت هاست، شركت هاي هواپيمايي بايد پروتكل هاي بهداشتي و دستوالعمل هاي سازمان هواپيمايي كشوري را با حساسيت و دقت بيشتري رعايت كنند و روابط عمومي ها نيز موظفند صحت و سقم اجراي اين پروتكل ها را از طرق مختلف و همكاري با رسانه ها منعكس كنند.

وي وضعيت بهداشتي و سلامتي مسافران را از اولويت هاي بسيار مهم و ضروري اين سازمان برشمرد و اظهارداشت: همواره جهت ارتقاء رضايت مندي مسافران و رفع برخي از مشكلات احتمالي رؤساي ايستگاهها و روابط عمومي ها موظف به پاسخگويي به موقع و صريح به مسافران هستند.

در اين جلسه تعدادي از مديران روابط عمومي ها نيز با صحه گذاشتن بر ايجاد وحدت رويه و توجه بيشتر مسئولان شركت ها به موضوع اطلاع رساني و نظارت بيشتر در مجموعه هاي تحت نظارت خود و همچنين پررنگ شدن آموزش هاي لازم جهت هرچه به روز شدن توان نيروي انساني در اين زمينه راهكارهايي را ارائه كردند.

 
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...
موردی ثبت نشده است.