دومين جلسه يکسان سازي فرايندهاي گزارش دهي و استفاده از سطوح پروازي برگزار شد

سرپرست دفتر نظارت بر عمليات هوانوردي سازمان هواپيمايي كشوري از برگزاري دومين وبينار با موضوع فرمت جهاني گزارش وضعيت سطح باند GRF خبرداد.

ميثم شاكر اظهارداشت: در اين وبينار كه با حضور عباس نيكنژاد كارشناس مسئول اجراي سيستم ناوبري هوايي دفتر ايكائو در پاريس و كليه فرودگاههاي كشور، واحدهاي مراقبت پرواز، عمليات شركت هاي هواپيمايي برگزار شد آخرين مباحث ايكائو در خصوص تغييرات فرمت جديد SNOWTAM مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وي افزود: با توجه به تغيير قوانين و مقررات در حوزه گزارش دهي وضعيت سطوح پروازي، ايكائو، از كشورهاي عضو خواسته است كه اين تغييرات را به منظور همسان سازي گزارش دهي استفاده كنند.

وي هدف از اين امر را يكسان سازي فرايندهاي بررسي گزارش دهي و استفاده از اطلاعات سطوح پروازي در شرايط نامناسب آب و هوايي دانست و گفت: با اجرايي شدن اين امر در كشورهاي عضو ايكائو، تمامي كشورها و فرودگاهها بايد از يك قالب يكسان تبعيت كنند. به دليل شيوع ويروس كرونا شوراي ايكائو در تصميم اخير خود اجراي اين موضوع را يكسال به تعويق انداخت.

شاكر همچنين جلوگيري از ابهام و سردرگمي در ايجاد و خوانش گزارشات را از جمله اهداف اين الزام دانست و گفت: از ديگر مزاياي اين طر ح مي توان به ايجاد تعامل بين خلبان، برج مراقبت، واحد اطلاعات هوانوردي و مسئولان سنجش و پاكسازي سطوح پروازي اشاره كرد و در نهايت همه اين موارد موجب افزايش ايمني و كاهش خطر خروج هواپيما از باند و بروز سوانح در سطوح پروازي خواهد شد.

 
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.