بازديد رئيس سازمان هواپيمايي کشوري از فرودگاه مهرآباد به منظور اطمينان از رعايت دستورالعمل پذيرش حداکثر 60 درصدي مسافر درهواپيماها
کاپيتان تورج دهقاني زنگنه، معاون وزير و رئيس سازمان هواپيمايي کشوري به همراه رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران از کانترها و مراحل پذيرش مسافر در ترمينال هاي 1 و 2، ايرسايد، اتوبوس ها و رمپ فرودگاه مهرآباد و همچنين پروازهاي در حال انجام برخي شرکت هاي هواپيمايي بازديد کردند.

كاپيتان زنگنه در پایان بازدید در جمع خبرنگاران اظهارداشت: بازديد ميداني صبح امروز به منظور اطمينان از رعایت دستورالعمل پذیرش حداکثر 60 درصدی مسافر درهواپیماها و دستورالعمل ها و پروتكل هاي بهداشتي ابلاغ شده به شركت هاي هواپيمايي صورت گرفت و شركت ها تا زماني كه اين دستورالعمل از سوي وزارت بهداشت ملغي نشود  ملزم به رعايت آن هستند و سازمان هواپيمايي كشوري نيز نظارت جدي خواهد داشت.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري افزود: در اين خصوص كه شركت هاي هواپيمايي 40 درصد مسافر خود را از دست مي دهند با دستور وزير محترم راه و شهرسازي تمهيداتي انديشيده شده كه بتوانيم از هفته آينده صورت هاي مالي شركت هاي هواپيمايي به خصوص 6 ماهه اول سال را دريافت كرده و تسهيلاتي از طريق دولت به آنها پرداخت شود.

كاپيتان زنگنه با اعلام اين خبر كه هيچ گونه افزايش قيمتي نخواهيم داشت و پول اين صندلي هاي خالي از مسافران دريافت نخواهد شد افزود: ما در اين ايام هيچ افزايش قيمتي نداريم و اين پول را به هيچ عنوان از مسافر دريافت نمي کنیم.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري در خصوص افزايش قيمت توسط شركت هاي هواپيمايي در روزهاي اخير اظهارداشت: سازمان هواپيمايي كشوري طبق ماده" 5" بند "ب" قانون اين سازمان مسول جلوگيري از رقابت مضره و مصالح عمومي است و از آنجا كه تاكنون مشكلاتي از سوي چارتر كننده وجود داشت با لغو پروازهاي چارتري از 25 مهر به جز مسيرهاي كيش و قشم و مناطق نفت خيز هيچ مسير ديگري مجاز به چارتر نيست.

كاپيتان زنگنه در خصوص افزايش قيمت در هفته جاري كه توسط برخي شركت ها صورت گرفته افزود: طبق فصول سالهاي گذشته در زمان پيك پرواز قيمت ها براساس بازار عرضه و تقاضا افزايش مي يافت چرا كه بازار تابع عرضه و تقاضا است.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري با بيان اينكه شركت هاي هواپيمايي براساس دامنه نرخي كه برايشان تعريف شده هيچ افزايش قيمتی نداشتند افزود: جلساتي با وزير محترم راه وشهرسازي، نمایندگان محترم كميسيون عمران مجلس و شركت هاي هواپيمايي برگزار و قرار شدكه در هفته آينده در نشستي مشترك به نتایجي دست يابيم.

كاپيتان زنگنه افزود: به یكي از شركت هاي هواپيمايي در بازديدي كه صبح امروز به عمل آمد بخاطر اشكال در تهويه داخل هواپیما در پرواز تهران- قشم تذكر جدي داده شد و دستور كاهش پروازها در همان مسير صادر شد.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري ادامه داد: چنانچه مسافران با عدم رعايت پروتكل هاي بهداشتي مواجه شوند مي توانند با تلفن هاي سازمان هواپيمايي كشوري بصورت شبانه روز تماس حاصل كرده و يا با اسكن باركد فرم هاي نظرسنجي داخل هواپیما به صورت مستقيم با سازمان هواپيمايي كشوري در ارتباط باشند.


First First First First First First First First First First First First First First
با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...
موردی ثبت نشده است.