ناآرامي‌هاي عراق تاثيري بر پروازهاي اربعين ندارد

تهران- ایرنا- معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری ضمن اعلام خبر فروش بلیت پروازهای اربعین از سوی بیشتر شرکت‌های هواپیمایی گفت: ناآرامی‌های عراق تاثیری بر پروازهای اربعین ندارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «مرتضی دهقان» افزود: در روزهای گذشته اکثر شرکت‌های هواپیمایی کشور پس از دریافت مجوزهای لازم از فرودگاه‌های مبدا و مقصد، فروش بلیت پروازهای خود در بازه ۲۰ تا ۳۰ مهر را آغاز کرده‌اند.

وی با اشاره به رفع مشکل بدهی برخی ایرلاین‌ها به فرودگاه‌های عراق افزود: انجام پرواز مستلزم انجام داد و ستدهای مالی و پرداخت وجه به فرودگاه‌هاست و فرودگاه‌های کشور عراق نیز از این قائده مستثنی نیستند.

دهقان گفته است: دو ایرلاین ایرانی بدهی‌هایی به فرودگاه‌های عراقی داشتند که این مشکل حل شده و این ایرلاین ها موفق به اخذ اسلات‌های پروازی از فرودگاه‌های نجف و بغداد شده‌اند.

دهقان به ناآرامی‌های اخیر در عراق اشاره کرد و گفت: با وجود این ناآرامی‌ها مشکلی در انجام پروازهای بغداد و نجف وجود ندارد و این پروازها در روزهای گذشته انجا شده‌اند.

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، افزایش پروازها در بازه اربعین نیز با مشکلی مواجه نشده و پروازهای فوق العاده اربعین طبق برنامه انجام خواهند شد.

گفتنی است طبق توافق ایرلاین‌ها، امسال نیز مانند گذشته بلیط پروازهای اربعین در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۰ مهرماه در مسیرهای تهران-نجف-تهران و تهران-بغداد-تهران با قیمت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و در مسیرهای مشهد-نجف-مشهد و مشهد-بغداد-مشهد با قیمت ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش خواهد رفت.

همچنین قیمت پرواز یک طرفه میان تهران و نجف یا بغداد یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و میان مشهد و نجف یا بغداد یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

قیمت بلیت پرواز اربعین از مبدا و یا به مقصدی غیر از تهران یا مشهد نیز تابع قیمت های پرواز با مبدا تهران خواهد بود.


مورد مرتبطی یافت نشد.