ساختار مقررات هوانوردي ايران هماهنگ با چهارچوب مقررات آژانس ايمني هواپيمايي اتحاديه اروپا تغيير مي کند
معاون استاندارد پرواز سازمان هواپيمايي کشوري، گفت: ساختار مقررات هوانوردي ايران با چهارچوب مقررات آژانس ايمني هواپيمايي اتحاديه اروپا (EASA) هماهنگ مي شود.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، محمد جواد تقوايي اظهارداشت: هماهنگ سازي ساختار مقررات هوانوردي ايران با چهارچوب مقررات آژانس ايمني هواپيمايي اتحاديه اروپا در شوراي راهبردي صنعت به تصويب رسيده است. وي افزود: محتواي مقررات، با دقت و با در نظر گرفتن ضرورت‌ها، مصالح و الزامات ملي، با شرايط صنعت و کشور تطبيق داده مي شود و اين محتوا تا حد امکان، هماهنگ با چهارچوب و رويکرد مقرراتي EASA خواهد بود. تقوايي، علت اتخاذ تصميم مذکور را، ترسيم الگوي کارآمد و پايدار و منطبق با ساختارهاي مقرراتي غالب در دنيا دانست. وي بهره گيري از استانداردها و رويه هاي آزموده توسط کشورهاي پيشرو در صنعت هوانوردي را نوعي خردورزي تلقي کرد و گفت: در اين راستا سمت و سوي اتخاذ شده در راستاي ساختارهايي بوده که از منظر حمل و نقل هوايي بيشترين تعامل را با کشورمان داشته اند. معاون استانداردپرواز سازمان هواپيمايي کشوري، خاطرنشان کرد: در حال حاضر طيف وسيعي از مقررات هوانوردي کشور مطابق با اين الگوي مقررات (EASA) هستند و تصميم فوق، تغييري بنيادين و دشواري محسوب نمي‌شود، بلکه يک نوع قطعيت دادن در حوزه هاي مختلف به سياست وضع مقررات است. وي با تاکيد براينکه نقطه­نظرات تمامي ذينفعان صنعت در زمينه محتواي مقررات هوانوردي کشور مورد توجه و بررسي قرار خواهد گرفت تصريح کرد: ضروري است تمامي ارائه دهندگان خدمات هوانوردي در کشور و ذينفعان مقررات سازمان هواپيمايي کشوري، ضمن آگاهي از اين چشم انداز، برنامه ريزي هاي آتي خود را بر مبناي اين سياست اعلام شده استوار سازند. انتهاي پيام/صهنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...