فرايند تدوين مقررات هوانوردي بازنگري شد
مديرکل دفتر تدوين مقررات و تضمين کيفيت سازمان هواپيمايي کشوري از بازنگري ساختار کارگروه تدوين مقررات هوانوردي و شيوه تدوين و انتشار اسناد سازمان خبرداد.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، آرش خدايي با اعلام خبر فوق اظهارداشت: بازنگري ساختار مذکور، با هدف بهبود کيفيت و مديريت بهتر مقررات وضع شده توسط سازمان هواپيمايي کشوري صورت گرفته است. وي با بيان اينکه يکي از اين تغييرات، استفاده از توان متخصصان صنعت و مخاطبان مقررات هوانوردي، جهت تهيه متون فني مقررات است افزود: در اين روش، زيرگروه‌هايي با شرکت افراد با تجربه خارج از سازمان شکل خواهد گرفت که متن تخصصي مقررات و شيوه‌نا‌مه‌هاي مورد نياز صنعت را تدوين کرده و در فرايند تصويب اسناد جديد به شکل فعال شرکت خواهند کرد. خدايي تصريح کرد: سازمان هواپيمايي کشوري بر اين باور است که استفاده از متخصصان خارج از سازمان که در صنعت هوانوردي کشور فعال هستند، علاوه بر افزايش غناي تخصصي مقررات، باعث مي شود، مقررات وضع شده از مقبوليت بالاتر و درک بيشتر برخوردار شده و در نهايت با کيفيت بالاتري اجرايي شوند. مديرکل دفتر تدوين مقررات و تضمين کيفيت سازمان هواپيمايي کشوري ادامه داد: صدور اعلان در خصوص مقررات پيشنهادي و انتشار مقررات ويرايش شده براي عموم، قبل از نهايي شدن از ديگر تصميمات مهم سازمان هواپيمايي کشوري به شمار مي رود و در اين روش، پس از اينکه مقررات جديد تدوين و يا مورد بازنگري قرار گرفت، متن پيشنهادي به طريق مقتضي در معرض مشاهده عموم قرار خواهد گرفت. وي ادامه داد: در اين صورت مخاطبان قادر خواهند بود، قبل از اجرايي شدن مقررات، نقطه نظرات اصلاحي خود را به سازمان منعکس کرده و براي رعايت و اجراي مقررات جديد آماده شوند. خدايي با بيان اينکه سازمان هواپيمايي کشوري قبل از اجرايي شدن الزامات جديد، زمان لازم جهت ايجاد انطباق را در اختيار ارائه دهندگان خدمات قرار خواهد داد گفت: در صورت نياز به ايجاد تغيير بنيادين در الگوي مقررات، هدف گذاري سازمان و الگوي در دست مطالعه به اطلاع ذينفعان رسانده خواهد تا آنها قادر باشند چشم انداز جديد مقرراتي را در برنامه‌ريزي‌هاي خود دخالت دهند.هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...