در نشست مشترک ايران و ايتاليا عنوان شد؛
بازار بکر صنعت حمل و نقل هوايي ايران براي حضور سرمايه گذاران خارجي
مديرکل حوزه رياست و روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري گفت: فضاي پسا تحريم صنعت حمل و نقل هوايي ايران فرصت بکري براي ورود سرمايه گذاران خارجي فراهم کرده است.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، محمد سعيد شرفي که در نشست همکاري مشترک ايران و ايتاليا در حوزه هاي زيربنايي حضور يافته بود، پيرامون توسعه حمل و نقل هوايي، هوانوردي عمومي، تجارت هوانوردي، ارائه خدمات ناوبري هوايي، اير ترافيک فاينانس، تعميرات سنگين هواپيما، گراند هندلينگ، بيمه و ... به ايراد سخنراني پرداخت. وي در ادامه اظهارداشت: به طور حتم تحريم هاي صورت گرفته عليه صنعت حمل ونقل هوايي ايران طي 30سال گذشته فرصت مناسبي را در اختيار سرمايه گذاران خارجي قرار مي دهد تا در فضاي پسا تحريم از بازار بکر و قابل توجه صنعت هوانوردي ايران استفاده کنند. شرفي به زيرساخت هاي صنعت حمل و نقل هوايي اشاره کرد و گفت: شرکت هاي هواپيمايي يکي از بهترين فرصت هاي سرمايه گذاري براي سرمايه گذاران خارجي به شمار مي رود و از آنجا که ميانگين سن ناوگان هوايي کشور حدود 20سال است براي رقابت با رقباي منطقه و رشد چشمگير مسافر، براي يک دهه آينده نيازمند 400 فروند هواپيما به طور عمده از نوع جت منطقه اي و هواپيماهاي ميان برد هستيم. مديرکل حوزه رياست و روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري ادامه داد: به همين منظور براساس مطالعات صورت گرفته شرکت هاي هواپيمايي ايراني علاقه مند به استفاده از هواپيماهايي از نوع بوئينگ 737 و ايرباس 320 و همچنين همکاري با سرمايه گذاران به صورت اجاره و خريد هواپيما هستند. وي با بيان اينکه به دليل وجود 45 فرودگاه کم ترافيک فرصت مناسبي براي ورود سرمايه گذاران در حوزه هوانوردي عمومي به شمار مي رود، افزود: با وجود 200شرکت در حوزه هوانوردي عمومي و ساخت برخي از قطعات هواپيماها و همچنين علاقه مندي تجار و صاحبان مشاغل به استفاده از هواپيماهاي اختصاصي همچنين به دليل پهناور بودن ايران سرمايه گذاري در حوزه هوانوردي عمومي نيز مي تواند فرصت مناسبي پيش روي سرمايه گذاران خارجي قرار دهد. وي خواستار همکاري هاي آموزشي، ارائه خدمات ناوبري هوانوردي شد و افزود: در حال حاضر بسياري از شرکت هاي خارجي علاقه مند به حضور در سرمايه گذاري در حوزه هاي مختلف هوانوردي ايران از جمله بيمه، فاينانس، تعميرات سنگين هواپيما و ... هستند و طي هفته هاي اخير مذاکراتي با شرکت هايي از کشورهاي آلمان، فرانسه و ايرلند صورت گرفته است.هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...