مطابق مقررات جديد؛
هلي کوپترها مجاز به پرواز در شب شدند
مدير کل دفتر نظارت بر عمليات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري، گفت: با تدوين مقررات پرواز هلي کوپترها در شب (Night VFR) از اين پس هلي کوپترها قادر خواهند بود در زمينه امداد رساني، ماموريت هاي خاص و . . . در شب پرواز کنند.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، سعيد اکبري، يکي از وظايف دفتر نظارت برعمليات هوانوردي، ارائه شرايطي که ايکائو، تدوين آنها را بر عهده مقامات مسئول هوانوردي گذاشته شده است؛ دانست و گفت: به دليل نبود مقررات داخلي هوانوردي تاکنون عمليات پرواز هلي کوپترها در ايران فقط در روز صورت مي گرفت. وي افزود: ضوابط پرواز هلي کوپترها در شب و روز متفاوت است و در انکس 2 و 11 ايکائو و نشريه اطلاعات هوانوردي (AIP) نيز مقررات به صورت کامل ذکر شده است. اکبري تصريح کرد: به همين دليل دفتر نظارت برعمليات هوانوردي پس از بررسي و اقدامات کارشناسي، و با برگزاري جلسات مشترک با خلبانان منتخب هلي کوپتر، شرکت هاي مربوطه و ديگر دفاتر سازمان، مقررات مربوط به پروازهاي روز و شب هلي کوپترها در شرايط (VFR) را تدوين و به شرکت هاي بهره بردار ابلاغ کرد. مدير کل دفتر نظارت بر عمليات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري، در پايان يادآورشد: در اين مقررات حداقل ميزان ديد زميني، حداقل سقف ابر و ديگر الزامات پرواز شب هلي کوپتر ها در فضاهاي مختلف ذکر شده است. منبع: روابط عمومي سازمانهنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...