در ديدار رئيس سازمان هواپيمايي کشوري و رئيس شرکت هواپيمايي العراقيه صورت گرفت؛
مذاکرات ايران و عراق در زمينه روان سازي پروازهاي عتبات عاليات
رئيس سازمان هواپيمايي کشوري و سعد مهدي سعيد رئيس شرکت هواپيمايي العراقيه به نمايندگي از سازمان هواپيمايي عراق درباره گسترش همکاريهاي حمل و نقل هوايي و روان سازي پروازهاي عتبات عاليات بين دو کشور با يکديگر ديدار و گفت و گو کردند.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، در اين ديدار عليرضا جهانگيريان با اشاره به افزايش تقاضا براي سفر به کشور عراق اظهارداشت: در صورت هماهنگي بيشتر در حوزه حمل و نقل هوايي بين دو کشور مي توان به نحو مناسبي به اين تقاضا پاسخ داد. وي اعلام آمادگي کرد: امکاناتي را که منجر به استفاده بيشتر از ناوگان حمل و نقل هوايي عراق باشد بررسي و فضاي بيشتري را در زمينه افزايش پروازها در اختيار شرکت العراقيه قرار خواهيم داد و در مقابل طرف عراقي نيز براي پاسخ به تقاضاي فعلي، به ويژه در ايام خاص امکانات و تجهيزات پذيرش در فرودگاه‌هاي عراق را فراهم کند. رئيس سازمان هواپيمايي کشوري با تاکيد بر اينکه افزايش ضريب اشغال پروازهاي شرکت العراقيه و افزايش تعداد پروازها موضوعي است که علاقه مند به تحقق آن هستيم گفت: افزايش ضريب اشغال پروازهاي شرکت عراقي به هيچ وجه باعث کاهش فعاليت شرکت‌هاي ايران نخواهد شد. جهانگيريان گفت: انتظار داريم برخي مشکلات شرکت هاي هواپيمايي ايراني در فرودگاههاي عراق حل شود. معاون وزير راه و شهرسازي گفت: در برخي موارد گزارش شده که هواپيماهاي ايراني در برخي فرودگاه‌هاي عراق به دلايلي متوقف مي‌شوند و برخي امکانات و تسهيلات با تأخير در اختيار آنها قرار مي‌گيرد که اين موضوع نيز با عزم دو طرف قابل حل است. در ادامه سعد مهدي سعيد مديرعامل شرکت هواپيمايي العراقيه با بيان اينکه از افزايش تعداد زائران ايراني براي سفر به عراق استقبال مي کنيم اظهاراميدواري کرد: پس از بهبود اوضاع امنيتي عراق اعزام زائران ايراني به اين کشور و زائران عراقي به ايران افزايش يابد. رئيس شرکت هواپيمايي العراقيه دليل اصلي سفرش به ايران را امضاي تفاهم‌نامه يا هر راهکار ديگري که به افزايش تعداد زائران دو کشور منجر شود، دانست. وي با بيان اينکه معاونت هوانوردي و امور بين‌الملل سازمان هواپيمايي ايران مشکل مجوز پرواز عبوري از فراز کشور را برطرف کرده است، اظهار اميدواري کرد در جريان مذاکرات صورت گرفته بتوانيم درصدي از سهم اعزام و پذيرش زائران عراقي را به خود اختصاص دهيم و ما نيز وعده مي‌دهيم تا در ايام خاص زيارتي درصدي از اين سهم را در اختيار شرکت‌هاي ايراني قرار دهيم. سعد مهدي سعيد نيز با بيان اينکه ارائه خدمات زميني در فرودگاه‌هاي عراق را شخصا پيگيري مي‌کنم، افزود: به مسئولان سازمان هواپيمايي ايران قول مي‌دهيم که با شرکت‌هاي هواپيمايي ايراني در فرودگاه‌هاي عراق تعامل داشته باشيم. بلکه اخيرا شاهد سرعت زياد در ارائه خدمات بوديم.هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.