رئيس سازمان هواپيمايي کشوري:
محدوديت‌هاي صنعت هليکوپتري را بر مي داريم
معاون وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه فعاليت‌هاي امداد و نجات نيازمند بالگرد است گفت: سعي مي‌کنيم محدوديت‌هاي پيش‌روي اين صنعت برداشته شود.
عليرضا جهانگيريان در مراسم افتتاح نخستين آموزشگاه غير نظامي خلباني بالگرد که صبح امروز سه‌شنبه ۹ دي در کردان استان البرز برگزار شد، افتتاح اين مرکز را يک کليد موفقيت خواند و اظهار کرد: اگر در حوزه آموزش اقدامات مفيدي انجام دهيم در بخش اجرا نيز مي‌توانيم به موفقيت‌هاي جديدي دست يابيم بنابراين افتتاح اين مرکز آموزشي يک روز به يادماندني خواهد بود. رئيس سازمان هواپيمايي کشوري با بيان اينکه اين سازمان در کنار وظايف وزارتي خود هميشه از ايجاد مراکز آموزشي نيز حمايت کرده تا توان آموزشي صنعت هوانوردي کشور توسعه يابد، ادامه داد: تأسيس مراکز آموزشي جديد مانند تزريق خون جديدي است که در صنعت حمل و نقل هوايي کشور به جريان مي‌افتد و سازمان هواپيمايي کشوري تلاش مي‌کند در حوزه اختيارات و وظايف سازمان، حمايت‌هاي لازم را براي توسعه آموزش به عمل آورد. معاون وزير راه و شهرسازي افزود: از ويژگي‌هاي راه‌اندازي اين مرکز آموزشي توجه به صنعت هليکوپتري کشور است؛ ايران با جمعيتي نسبتا قابل توجه و از نظر جغرافيايي در معرض رويداد انواع بلاياي طبيعي است؛ از طرف ديگر انجام فعاليت‌هاي امداد و نجات و طرح‌هاي توسعه‌اي در جنوب کشور (خليج فارس) و شمال کشور (درياي خزر) نيازمند حمل و نقل سريع و ايمن است و در اکثر اين ماموريت‌ها وسيله ديگري غير از هليکوپتر قابل تردد نيست. از اين رو هليکوپتر به عنوان يک محصول استراتژيک در حوزه نظامي و غير نظامي شناخته شود. جهانگيريان اظهار کرد: شايد کمي دير باشد اما امروز اولين مرکز آموزش خلباني بالگرد غير نظامي افتتاح مي‌شود؛ لازم بود زودتر از اين کار انجام شود تا از توان متخصصان هليکوپتري ايران که از قبل از انقلاب فعاليت مي‌کردند، استفاده کنيم. وي با تاکيد بر اينکه تمام ۳۵ سال بعد از انقلاب صنعت حمل و نقل هوايي کشور تحريم بود، خاطرنشان کرد: آنچه امروز از مجموعه صنعت هليکوپتري مشاهده مي‌شود، نتيجه تلاش شبانه‌روزي تکنسين‌ها، متخصصان عملياتي و خلبانان است که سعي کردند اجازه ندهند چرخ‌هاي صنعت بايستد. معاون وزير راه و شهرسازي با تأکيد بر اينکه سازمان هواپيمايي کشوري سعي مي‌کند استانداردها و ضوابط ايمني را در سطح کشور با وجود تحريم‌ها اجرايي کند، اظهار اميدواري کرد در آينده شاهد برنامه‌هاي تکميلي براي توسعه اين صنعت در زمينه تأمين ناوگان، قطعات، تعمير و نگهداري و توسعه آموزش باشيم. رئيس سازمان هواپيمايي کشوري با بيان اينکه به محدوديت‌هاي صنعت هليکوپتري واقف هستيم و بايد بيش از اين به اين صنعت هم در بخش عملياتي و هم در بخش اقتصادي توجه شود، افزود: سعي مي‌کنيم اين محدوديت‌ها برداشته شود./هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.