رئيس سازمان هواپيمايي کشوري خبرداد
رشد 6 درصدي تعداد پروازها طي 8ماهه امسال
رئيس سازمان هواپيمايي کشوري گفت: با تلاش تمام دست اندرکاران صنعت هوانوردي کشور طي 8 ماهه نخست سال جاري در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد 6 درصدي تعداد پروازها و 11 درصدي مسافران هوايي در کشور بوده ايم.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، عليرضا جهانگيريان با بيان اينکه با توجه به شرايط تحريم 10 فروند هواپيما به ناوگان هواپيمايي افزوده شد، گفت: البته تعدادي از اين هواپيماها به دليل طي مراحل تست هنوز به ناوگان اضافه نشده است. وي با بيان اينکه در طول يکسال گذشته 37 مورد دستورالعمل در حوزه هوانوردي تهيه و يا براي اولين بار اصلاح و ابلاغ شده است افزود: اين دستورالعمل‌ها شامل متنوع‌سازي نرخ بليت هواپيما، دستورالعمل تاسيس شرکت هاي هواپيمايي، دستورالعمل تاسيس شرکت هاي ايرتاکسي، دستورالعمل حقوق مسافر، دستوراالعمل تعيين ضوابط شرکت هاي هندلينگ، دستورالعمل خدمات کترينگ، دستورالعمل پرواز هواپيماهاي بدون سرنشين و دستورالعمل خريد و ورود هواپيماست. جهانگيريان با اشاره به اينکه انتظار ايکائو از سازمان هواپيمايي کشورها اين است که ضوابط و دستورالعمل‌هاي لازم را براي عملکرد ايمن و بهره‌وري صنعت تدوين و اجرا کند گفت: هم اکنون دستورالعمل حقوق مسافر تدوين و تا يک ماه آينده ابلاغ مي شود. رئيس سازمان هواپيمايي کشوري با اشاره به اينکه رعايت حقوق مسافر از مهمترين دغدغه‌هاي اين سازمان به شمار مي رود، گفت:‌ آئين نامه حقوق مسافر در سه بعد حقوق مسافر هنگام پذيرش در فرودگاه، نرخ بليط و حقوق مسافر در حين و بعد از پرواز است. وي اضافه کرد: از ديگر وظايف ما در حوزه مسئوليتهاي فني - عملياتي، برگزاري دوره‌هاي آموزشي است که در اين راستا کارگاه آموزشي طراحي دستورالعمل‌هاي فرود و پرواز براي کشورهاي D8 و دوره آموزش متخصصان رادار کشور سوريه است. جهانگيريان با اشاره به برگزاري منظم جلسات شوراي عالي هواپيمايي بيان کرد: متنوع‌سازي نرخ بليط پروازهاي داخلي با هماهنگي شرکت‌ها از اواخر مرداد امسال عملياتي شد و در حال حاضر بين کمتر از 30 درصد و بيشتر از 30 درصد نرخ‌ها در شرايط و روزهاي خاص به فروش مي‌رسند. رئيس سازمان هواپيمايي کشوري ادامه داد: با وجود آنکه در سالهاي 91 تا 93 نرخ تورم بالا و افزايش نرخ ارز را تجربه کرديم اما افزايش قيمتي در مورد بليط هواپيما اعمال نشد. وي گفت: البته بي‌نظمي‌هايي در مرحله فروش بليط وجود دارد که مردم را نگران و ناراحت کرده است، در اين راستا با هماهنگي ايرلاين‌ها به زودي اين مشکلات رفع خواهد شد. جهانگيريان با تاکيد بر اينکه جدول تعرفه‌هاي خدمات سازمان هواپيمايي بعد از 4 سال اصلاح شد، بيان کرد: در 8 ماه ابتدايي امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بر تعداد پروازها با رشد 6 درصدي، در حمل بار و پست با رشد 16 درصدي، در جابجايي مسافر با رشد 11 درصدي، در پروازهاي عبوري با رشد 43 درصدي و تعداد مسافران حج 17 درصدي، مواجه بوده است. رئيس سازمان هواپيمايي کشوري با بيان اينکه با وجود فشارها، شرايط صنعت را مطلوب نگه داشته‌ايم اما فشارها از سوي آمريکا و کشورهاي غربي درباره انتقال پول و ارز و خريد قطعات وارد شده است گفت: از ابتداي سال تاکنون 10 فروند هواپيما وارد کشور شده و 10 فروند هواپيما نيز زمين‌گير شده است. وي اظهارداشت: با وجود آنکه در خريد و ورود هواپيما تسهيلاتي ايجاد کرده‌ايم، تأکيد داشته‌ايم که ورود هواپيما با استانداردهاي بيشتري باشد.هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
انتصاب
۱ مهر ۱۳۹۹
انتصاب
۲۹ شهريور ۱۳۹۹
بیشتر...