راه اندازي سه فروند آمبولانس هوايي با ظرفيت حمل 102 بيمار
رضا جعفرزاده مشاور رسانه اي رئيس و مديرروابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري با اعلام اين خبر گفت: آمبولانس هاي هوايي با سه فروند هواپيما و ظرفيت حمل 102 بيمار به همت شركت هواپيمايي پويا راه اندازي شده است.

جعفرزاده با بيان اينكه اين آمبولانس ها با سه فروند هواپيما از جمله ايلوشين، آنتونف و چلنجر هر كدام به ترتيب با ظرفيت 80، 20 و 2 تخت، قابل بهره برداري است گفت: از خصوصيات اين آمبولانس پذيرش بيماران با تخت همراه و امكان نصب سيستم اكسيژن مخصوص و دستگاه احيا بيمار و همراهي تيم پزشكي هوايي و پرستاران هوايي متخصص با رعايت دستورالعمل هاي عملياتي مخصوص حمل بيمار خواهد بود.

وي با بيان اينكه با اين هواپيماها مي توان بسياري از مناطق محروم كشور را تحت پوشش قرار داد گفت: توان عملياتي اين هواپيما در شرايط بحران از قبيل سيل، زلزله و تصادفات و آتش سوزي ها، ويژه وتعيين كننده است.

مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري، در ادامه با بيان اينكه سوار شدن بيماران با تخت از ديگر ويژگي هاي اين آمبولانس هاي هوايي است گفت: شركت هاي هواپيمايي پويا قراردادي را براي حمل بيمار با وزارت بهداشت مبني بر بهره برداري از اين هواپيماها منعقد كرده است.

 
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...