امضاء يادداشت تفاهم همكاري هاي حمل و نقل هوايي ايران و استراليا
مدير كل دفتر حقوقي سازمان هواپيمايي كشوري از امضاء يادداشت تفاهم همكاري هاي هوانوردي و پاراف موافقتنامه دو جانبه حمل و نقل هوايي جمهوري اسلامي ايران و استراليا خبرداد.

مراد اسماعيلي اظهارداشت: در راستاي توسعه و تعميق روابط با كشور استراليا، تقاضاي برخي شركت هاي هواپيمايي داخلي، متعاقب نشست مشترك و مذاكرات فشرده مقامات هواپيمايي دو كشور سرانجام دو سند يادداشت تفاهم همكاري هاي هوانوردي و موافقتنامه دو جانبه حمل و نقل هوايي بين ايران و استراليا در شهر كانبرا امضاء و پاراف شد.

وي افزود: برپايه مفاد دو سند مذكور، دو كشور تمايل و علاقه خود را براي توسعه و گسترش همكاري هاي دو جانبه در زمينه حمل و نقل هوايي اعلام و راهكارهاي اجرايي آن را مشخص كردند.

مدير كل دفتر حقوقي سازمان هواپيمايي كشوري تصريح كرد: دو سند ياد شده چارچوب حقوقي و بسته قانوني، توسعه خدمات هوايي بين المللي اعم از مسافر و بار بين دو كشور را فراهم مي سازد.

اسماعيلي ادامه داد: بر اساس اين توافق، زمينه براي عبور هواپيماهاي دو كشور از فراز آسمان، توقف در فرودگاهها و بهره برداري هوايي مسافر و بار در فرودگاههاي تعيين شده، دريافت خدمات هوايي و برقراري پروازهاي مستقيم و يا استفاده از نقاط واسط و مياني بر اساس شرايط مشخص شده از جمله برقراري پرواز بين شهرهاي تهران، مشهد، اصفهان، شيراز و شهرهاي سيدني، ملبورن، بريزبن و پرث در كشور استراليا از اولويت هاي پروازي في مابين بر اساس توافقات و تفاهمات امضا شده به شمار مي رود.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.