تاخيرات حاصل از نقص فني يک هواپيماي ديگر علت حادثه پرواز تهران – اروميه
مديرکل دفتر بررسي سانحه سازمان هواپيمايي کشوري گفت: علت حادثه مورخه 97/1/4 پرواز تهران – اروميه متعلق به شرکت هواپيمايي آسمان، تاخيرات حاصل از نقص فني يک هواپيماي ديگر شرکت مذکور بوده است.

حسن رضايي فر اظهارداشت: كميته ويژه بررسي علت حادثه مورخه 97/1/4 پرواز تهران- اروميه توسط سازمان هواپيمايي كشوري تعيين و به منظور بررسي جعبه سياه هواپيما، جلسات كارشناسي متعددي برگزاركرد و همچنين اقدامات اصلاحي در خصوص خلبان و عمليات شركت هواپيمايي آسمان به منظور پيشگيري از تكرار آن بررسي شد.

وي افزود: پرواز ٨٥٨ شركت آسمان به مقصد اروميه با هواپيماي B727 با ٥ ساعت تاخير انجام شد كه علت تاخيرات حاصل از نقص فني يك هواپيماي ديگر شركت مذكور بوده است.

حسن رضايي فر تصريح كرد: خلبان به هنگام مراجعه به ديسپچ اخطارهاي هواشناسي اروميه را دريافت مي كند، خلبان به اميد بهبود هوا و جهت همكاري با مسافران معطل شده در فرودگاه، پرواز را انجام داده تا در صورت امكان مسافران را به مقصد برساند.

مديركل دفتر بررسي سانحه سازمان هواپيمايي كشوري افزود: به هنگام رسيدن به فضاي اروميه متاسفانه وضعيت هوا بدتر شده كه توسط برج فرودگاه اروميه به خلبان ابلاغ مي شود. در اين زمان كمك خلبان و مهندس پرواز پيشنهاد برگشت به تهران را داده ليكن خلبان با پذيرش ريسك، پرواز را ادامه داده و در ارتفاع كم با توربولانس شديد هوا برخورد و براثر آن هواپيما با گردش شديد و غيراستاندارد مواجه مي شود كه منجر به ترس و ناراحتي مسافران شده است.

وي خاطرنشان كرد: سپس خلبان ضمن كنترل هواپيما تصميم به بازگشت به تهران گرفته و هواپيما بطور سالم در فرودگاه مهرآباد فرود آمده است.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.