بهره برداري از پهپادهاي غير نظامي در فضاي کشور منوط به ارائه طرح پرواز به مراقبت پرواز
مديرکل دفتر نظارت بر عمليات هوانوردي گفت: بهره برداري از پهپادهاي غير نظامي در فضاي جمهوري اسلامي ايران منوط به ارائه طرح پرواز به مراقبت پرواز است.

محمد سعيد شرفي اظهارداشت: در راستاي ساماندهي بهره برداري از پهپادهاي غيرنظامي در فضاي كشور، شركت هايي مجاز به ارائه خدمات پهپاد و كوادكوپتر هستند كه در خصوص ثبت ريز پرنده ي خود در سازمان هواپيمايي كشوري اقدام كنند.

وي افزود: همچنين مجوز فعاليت از اين سازمان اخذ و براي هر يك از پروازها با رعايت شرايط عملياتي نسبت به ارائه طرح پروازي به واحدهاي مراقبت پرواز اقدام كنند.

شرفي تصريح كرد: از ابتداي آبان ماه سال جاري چنانچه پهبادها بدون هماهنگي واحدهاي مراقبت پرواز اقدام به فعاليت كنند عمليات و اقدامات اين ريز پرنده ها غير مجاز تلقي شده و از جانب مامورين انتظامي و امنيتي تحت پيگرد قرار خواهد گرفت.

مديركل دفتر نظارت بر عمليات هوانوردي افزود: در روزهاي آتي ليست شركت ها و افرادي كه از نظر سازمان هواپيمايي كشوري مجاز به ارائه خدمات و فعاليت پروازي  هستنند منتشر خواهد شد همچنين اين ليست در حال حاضر در اختيار واحدهاي مراقبت پرواز قرار گرفته و اقدامات اوليه جهت پذيرش طرح هاي پروازي و هماهنگي با سامانه يكپارچه پدافند كشور در حال پيگيري جدي است.

وي ادامه داد: دارندگان پهپادها بايد در اسرع وقت مدارك آموزش خود را به سازمان هواپيمايي كشوري ارائه كنند تا نسبت به صدور كارت اپراتوري پهبادهاي غير نظامي اقدام شود.


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.