نرخ بليت پروازهاي اربعين افزايش پيدا نکرده است/ هشدارهاي لازم به دفاتر و نمايندگي هاي فروش داده شده است
مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري در واکنش به درج مطلبي در يکي از رسانه ها تحت عنوان " بازار سياه و نجومي قيمت بليت پروازها در برخي ايام اربعين"، اعلام کرد: نرخ بليت پروازهاي اربعين افزايش پيدا نکرده است و کسي حق فروش بالاتر از نرخ توافقي را ندارد.

رضا جعفرزاده اظهارداشت: براساس اين گزارش با توجه به اينكه محاسبات نرخ بليت هواپيما در ايام اربعين علي رغم تكليفي نبودن نرخ پروازها به ويژه پروازهاي خارجي، مديران عامل شركت هاي هواپيمايي توافق كردند تا نرخ بليت هواپيما را براساس نرخ سامانه نيما محاسبه كنند و نه نرخ ارز آزاد.

جعفرزاده تصريح كرد: طبق هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری، انجمن شرکت‌های هواپیمایی و توافق مدیر‌ان عامل شرکت‌ها، نرخ پروازهای اربعین از تهران و سایر شهرستان‌ها به نجف و بغداد و بالعكس، ۲.۲ میلیون تومان و از مشهد به نجف و بغداد و بالعكس، ۲.۸ میلیون تومان تعیین شده که تغییری نمی‌کند و يك طرفه هر كدام نصف مبلغ اعلام شده خواهد بود.

مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري افزود: ليست مراكز معتبر براي جلوگيري از هرگونه ايجاد بازار سياه روي سايت سازمان به نشاني www.cao.ir و انجمن شركت هاي هواپيمايي به نشاني ww.aira.ir و از طريق كليه رسانه هاي جمعي منتشر شده و مصاحبه هاي متعددي با صدا و سيما و راديوهاي مختلف انجام شده است لذا هرگونه فروش در خارج از اين چارچوب چه از طريق بازرسي هاي و چه گزارشات مردمي بدون اغماض برخورد مي شود مضافا به اينكه در جلسات متعدد با معاونان بازرگاني شركت هاي هواپيمايي با مسئولان دفاتر نمايندگي هاي مجاز فروش بليت هاي اربعين هشدارهاي لازم براي تخلفات داده شده است.


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.