اعطاي گواهينامه فرودگاهي به فرودگاه کيش

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، ظهر امروز گواهینامه فرودگاهی توسط علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به  فرودگاه کیش اعطاء شد.

بر اساس الزامات سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) ضمیمه چهاردهم کنوانسیون شیکاگو موسوم به انکس ۱۴، فرودگاه‌های بین المللی ملزم هستند از سازمان هواپیمایی کشوری در کشور متبوع خود گواهینامه فرودگاهی Aerodrome certificate دریافت کنند. 
معمولاً کشور‌ها پس از یک فرایند نسبتاً سخت گیرانه که ناظر به انطباق بخش‌هایی نظیر طراحی فرودگاه و زیرساخت ها، تسهیلات و فرایند‌های عملیاتی با استاندارد‌های بین المللی است با ممیزی‌های برنامه ریزی شده نسبت به صدور گواهینامه فرودگاهی اقدام می‌کنند.
همچنین، گواهینامه فرودگاهی این اطمینان را به شرکت‌های هواپیمایی و سایر ذینفعان صنعت هوانوردی می‌دهد که فرودگاه مورد نظر ضمن پیاده سازی استاندار‌دها و مکانیزم‌های لازم برای استمرار عملیات ایمن را پیاده سازی کرده و در مسیر بهبود مستمر قرار دارد به همین منظور کشور‌ها ملزم هستند هرجا فرودگاه‌های دارای گواهینامه از شرائط استاندارد عدول کرده یا مکانیزم‌های استمرار را رعایت نکنند نسبت به لغو یا تعلیق گواهینامه فرودگاهی اقدام کنند.
براساس این گزارش، ظهر امروز گواهینامه فرودگاهی با حضور مظفری رییس سازمان منطقه آزاد کیش، مداح مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست، عرب مدیرعامل شرکت توسعه بنادر و فرودگاه کیش، دهقان معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری، شرفی مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی، محمدي مديركل فرودگاه كيش و شرفبافی مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش، توسط علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به فرودگاه کیش اعطا شد. گواهینامه مذکور دارای اعتبار یکساله است و حوزه اثر آن مربوط به ایمنی در ایرساید و سطوح پروازی و کنترل موانع در اطراف فرودگاه هاست.


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.