نامه رئيس سازمان هواپيمايي کشوري به دبيرکل ايکائو

به مناسبت سالروز حمله­ی ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران، عابدزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ایران طی نامه ­ای به دبیرکل سازمان هوانوردی غیرنظامی بین‌المللی (ایکائو)، ضمن محکومیت شدید این اقدام تروریستی، با بازماندگان حادثه­ ی مزبور اظهار همدردی نمودند. ایشان از دبیرکل ایکائو و کلیه­ ی فعالان صنعت هوانوردی نیز خواستار گرامی­داشت و اظهار همدردی شدند. 

متن این نامه بدین شرح است:

               

دکتر فانگ لیو

دبیرکل محترم سازمان هوانوردی غیرنظامی بین‌المللی (ایکائو)

در سی­ و یکمین سالروز حمله­ ی موشکی ناو وینسنس آمریکا در خلیج ­فارس به پرواز شماره­ ی 655 شرکت هواپیمایی ایران ایر، بدین­وسیله مایلم به مناسبت این اقدام تروریستی و فجیعِ ایالات متحده آمریکا در سوم جولای 1988 (دوازدهم تیر ماه سال 1367) درخواست نمایم همه­ ی ما پیشگامان عرصه­ ی ایمنی پرواز، خاطره­ ی جان­باختگان این حادثه را گرامی داشته و با داغدیدگان آنان اظهار همدردی نماییم.

ضمن محکومیت شدید کشتار ظالمانه­ ی 290 نفر شامل مسافران و اعضای خدمه­ ی  این پرواز، فرصت را مغتنم شمره و از خداوند برای تمام افرادی­­ که قربانی این حادثه یا هر گونه اقدام تروریستی و فجیعِ مشابه در هر نقطه از جهان و در تمام طول تاریخ هواپیمایی غیرنظامی شده­ اند؛ آمرزش و رحمت الهی مسئلت می­­ نمایم.

جناب آقای دکتر لیو، فرصت را برای تجدید احترامات فائقه مغتنم می شمارم.

 

                                                                                       علی عابدزاده

                                                                             معاون وزیر راه و شهرسازی و

                                                                           رئیس سازمان هواپیمایی کشوری

 


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.